Metro Exodus - szczegóły na temat dwóch DLC

Nadchodzą dodatki do jednej z najlepszych strzelanek ostatnich lat.

@ 16.05.2019, 17:55
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Firma Deep Silver ujawniła zawartość dwóch dodatków dla Metro Exodus. Poznaliśmy też przybliżone terminy debiutu DLC. Szykujcie się na dodatkową opowieść!

Oba dodatki skupią się na fabule, choć nie zabraknie oczywiście strzelania i eksploracji zrujnowanego świata. Rozszerzenia zaoferują nieco odmienne style zabawy.

Pierwsze rozszerzenie, The Two Colonels, zadebiutuje latem. Poznamy w nim historię pułkownika Khlebnikova, który próbuje wrócić do swojego domu, gdzie czeka na niego syn. Akcja toczy się w podziemiach (choć pewnie nie tylko) wymarłego Nowosybirska, w Sylwestra. Mamy nastawić się na klaustrofobiczne lokacje, starcia z mutantami i nową, angażującą historię. Całość ma być mocno liniowa, ale pełna wrażeń.

Drugie DLC nazwano po prostu Sam's Story, jego premiera odbędzie się na początku 2020 roku. Tutaj wybierzemy się na wyprawę do Władywostoku, wcielając się w tytułowego Sama - żołnierza US Army, który przed bombardowaniem Moskwy pracował w tamtejszej ambasadzie. W kwestii lokacji i rozgrywki dodatek pójdzie w odmiennym kierunku - otrzymamy duży, otwarty teren, a misje będziemy mogli wykonywać w "sandboksowym stylu". Podczas rozgrywki skorzystamy nawet z pociągu Aurora.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   19:05, 16.05.2019
Niech wydają dodatki. 15 lutego kupi się grę na Steamie i będzie cała zawartość.
0 kudoslogan23   @   20:24, 16.05.2019
Ciekawe czy bohater z jednego dodatków spotka Artioma?
0 kudosshuwar   @   09:52, 17.05.2019
To dobra wiadomość. Ciekawe jak z cenami (żeby nie przesadzili znowu).