Lords of the Fallen 2 zagrożone? CI Games wypowiedziało umowę studiu tworzącemu grę

Nowojorska ekipa nie realizowała wyznaczonych założeń. Pracę nad grą przejmie wewnętrzny zespół CI Games.

@ 16.05.2019, 14:26
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

W temacie Lords of the Fallen 2 od samego początku nie było wiadomo zbyt wiele, a pogłębiające się milczenie CI Games raczej nie zachęcało do oczekiwania na grę. Tym razem pojawiły się wieści, ale ciężko uznać je za satysfakcjonujące. Jest wręcz odwrotnie.

Okazuje się bowiem, że CI Games zerwało umowę z nowojorskim studiem Defiant Studios, które miało przygotować grę. Amerykański zespół nie zrealizował pewnego etapu prac, a konkretniej zaprezentowania w zadowalającej formie obecnych postępów. Można więc spekulować, że albo studio nie dotrzymało terminów, albo po prostu przygotowywało bubel. Co, w obliczu obecności na rynku wielu świetnych gier soulslike, jak i niezłego poziomu trzymanego przez pierwsze Lords of the Fallen (za które odpowiadała niemiecka ekipa Deck 13), było nie do przyjęcia.

"Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy zostało złożone z uwagi na nienależyte wykonanie przez Defiant kluczowego w świetle Umowy etapu pracy (Milestone nr 11), tzw. Vertical Slice, w jakości oczekiwanej przez Spółkę, określonej precyzyjnie w Umowie – mimo trzykrotnego wezwania Defiant do poprawy jakości tego etapu prac.

Do dnia złożenia przedmiotowego oświadczenia o wypowiedzeniu Umowy Spółka wywiązała się w całości z płatności za wszystkie przyjęte od Defiant prace, według zasad określonych w Umowie. Spółka posiada dane oraz dokumentację projektową, w tym kod źródłowy, do gry „Lords of the Fallen 2”. Spółka zamierza kontynuować prace nad „Lords of the Fallen 2” za pośrednictwem wewnętrznego studia Spółki przy wsparciu zewnętrznych podwykonawców (outsource)." - głosi oficjalny komunikat studia.

Jakie jest z tego przesłanie? Ano takie, że pracę przejmuje wewnętrzna ekipa CI Games, a to oznacza, że w Lords of the Fallen 2 nie zagramy zbyt prędko - kod najpewniej będzie wymagał wyraźnych poprawek. Można się też zastanawiać, czy wewnętrzny zespół poradzi sobie z realizacją projektu, ale o tym będziemy debatować dopiero za jakiś czas.


Sprawdź także:

Lords of the Fallen

Premiera: 28 października 2014
PC, PS4, XBOX ONE, MOB

Lords of the Fallen to wymagająca gra cRPG stworzona przez polskie studio CI Games. Nad pracami czuwał były pracownik CD Projekt - Tomasz Gop - który pełnił funkcję dyrek...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosomen89   @   15:02, 16.05.2019
Moim zdaniem jedynka była beznadziejna i nie ma na co czekać. Grę niby ukończyłem ale zmuszałem się do tego. Jestem zbieraczem, wszystkie gry zostawiam i stoją sobie na półce ale na tę jedyną nie mogłem patrzeć i bodajże tego samwgo dnia, w ktorym zobaczyłem napisy końcowe gra poleciała na allegro.
0 kudosfrycek88   @   19:35, 19.05.2019
Jedynka mogła by być fajna gdyby nie skopali sterowania i pracy kamery, które są tragiczne i przeszkadzają w graniu. Tu momentami wręcz nie da się sterować. Jeśli dwójka tego nie poprawi to na moje pieniążki CI nie ma co liczyć.