Borderlands - cykl sprzedaje się wyśmienicie

W pierwszą część wciąż gra spora grupa ludzi.

@ 15.05.2019, 10:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, psv, ps4, xbox one

Mimo że szef studia Gearbox Software, Randy Pitchford, to dość kontrowersyjna osoba, wychodzące spod jego ręki projekty przemawiają do sporych rzesz graczy. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, cykl Borderlands to bardzo udane przedsięwzięcie, a jego sprzedaż jest na bardzo wysokim poziomie.

Firma Take-Two, wydawca Borderlands, ujawniła niedawno swoje najnowsze wyniki finansowe. Z opublikowanego przez spółkę raportu dowiadujemy się, że wspomniana seria rozeszła się już w nakładzie przekraczającym 43 miliony egzemplarzy.

Z podanej powyżej liczby, 20 milionów kopii to Borderlands 2, a reszta to natomiast część pierwsza oraz pre-sequel, który zadebiutował na rynku jako trzeci. Co ciekawe, w "jedynkę" wciąż gra mnóstwo ludzi. Take-Two zdradziło, że każdego miesiąca na jej serwery loguje się ponad 1 mln graczy.

Pod koniec prezentacji związanej z wynikami finansowymi Take-Two rozmawiało też chwilę na temat Borderlands 3. Korporacja widzi bardzo pozytywne reakcje jego dotyczące i sądzi, że projekt będzie rozchodził się bardzo dobrze. Czy faktycznie tak będzie przekonamy się po premierze zaplanowanej na dzień 13 września bieżącego roku. Grać będziemy na PC, PS4 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:

Borderlands

Premiera: 26 października 2009
PC, PS3, XBOX 360

Borderlands to pierwszoosobowa strzelanka stworzona przez studio Gearbox Software, znaną między innymi dzięki serii Brothers in Arms. Tym razem deweloperzy postanowili je...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?