Twórcy nowego cyklu Wolfenstein chętnie przygotowaliby odświeżonego Quake'a

Quake to jeden z wymarzonych projektów studia MachineGames.

@ 14.05.2019, 10:33
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one

Twórcy nowego cyklu Wolfenstein chętnie przygotowaliby odświeżonego Quake'a

Za odświeżony cykl Wolfenstein odpowiada studio MachineGames. Jego deweloperzy nie chcieli tworzyć zwykłego shootera, a zamiast tego spory nacisk położyli na wątek fabularny oraz narrację. Co ciekawe, ekipa w podobny sposób chciałaby podejść do serii Quake.

Kwestię klasyka sprzed lat poruszył na łamach portalu Reddit dyrektor cyklu Wolfenstein, Jeff Gustafsson. Podczas rozmowy z graczami został on zapytany o ewentualność opracowania projektu czysto sieciowego. Gustafsson powiedział, że jest wielkim fanem marki, albowiem to ona przyciągnęła go do świata gamedevu, i chętnie chciałby opracować swoją wersję Quake'a.

"Quake to powód, dla którego wszedłem do gamingu. Odkrywanie WorldCraft oraz Level Design, tworzenie map dla Quake, były jednymi z najlepszych doświadczeń mojego życia - nadal to robię, nawet dziś. Opracowanie gry Quake (nowego spojrzenia na Quake 1) zawsze będzie na mojej liście życzeń, ale praca z serią Wolfenstein i współpraca z moimi bohaterami z id Software także jest świetna".

Oczywiście nie wiemy czy MachineGames chciałoby w tym przypadku skupić się na multiplayerze czy deweloperzy podeszliby do dzieła w podobny sposób, jak w przypadku Wolfensteina. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, niebawem wszystko powinno się wyjaśnić.

Kończąc nadmienię, że najnowszy projekt MachineGames to Wolfenstein: Youngblood. Jego premierę zaplanowano na dzień 26 lipca bieżącego roku, a grać będziemy na PC, PS4, Xboksie One oraz Switch.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?