PlayStation 5 - japoński zna datę premiery i cenę urządzenia?

Jeśli mu wierzyć, na next-genach grać będziemy przyszłorocznej jesieni.

@ 13.05.2019, 11:15
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, ps4

Konsole następnej generacji nie są już szczególnie odległym tematem, ale jeszcze co najmniej rok będziemy musieli na nie poczekać. Jeden z Japońskich analityków, Hideki Yasuda, podziela powszechną opinię na ten temat.

W raporcie opracowanym przez Hideki Yasuda czytamy, że PlayStation 5 zadebiutuje najprawdopodobniej w listopadzie 2020 roku. Co ciekawe, analityk pokusił się również o podanie ceny. W jego opinii, nowe urządzenie sprzedawane będzie za 499 dolarów.

Yasuda sądzi, że cena niespełna 500 dolarów (około 2000 zł) jest odpowiednia do tego, co ujawniono w kwestii specyfikacji technicznej nowej platformy Sony. Dzięki temu, że będzie ona sporym krokiem do przodu w stosunku do PS4, w ciągu pierwszego roku obecności na rynku, PS5 sprzeda się w nakładzie przekraczającym 6 mln egzemplarzy.

Jak to zwykle bywa w podobnych przypadkach, wszelkie predykcje należy przyjmować z przymrużeniem oka. Choć przyszłoroczna jesień zdaje się bardzo prawdopodobnym terminem premiery next-genów, czekamy na oficjalne doniesienia w tym temacie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   11:27, 13.05.2019
Brakuje w tytule chyba słowa "analityk" czy czegoś takiego.