Sprzedaż Resident Evil 2 przekroczyła oczekiwania wydawcy

Bardzo dobrze sprzedaje się też Devil May Cry 5.

@ 08.05.2019, 11:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Firma Capcom opublikowała swój najnowszy raport finansowy. Dotyczy on roku fiskalnego, który dobiegł końca w marcu 2019 roku. Bez większych zaskoczeń, korporacja radzi sobie wyśmienicie. Świetne wyniki są głównie rezultatem dwóch tytułów: Resident Evil 2 oraz Devil May Cry 5.

Z komentarza, którym opatrzono raport, dowiadujemy się, że Resident Evil 2 był sporym zaskoczeniem dla wydawcy. Jego sprzedaż "przekroczyła oczekiwania", co przełożyło się bezpośrednio na kondycję finansową spółki. Do tej pory projekt rozszedł się w nakładzie ponad 4 mln egzemplarzy, co jest oczywiście wynikiem godnym poszanowania.

Bardzo dobrze poradziło sobie również Devil May Cry 5. W tym przypadku nie mówiono o przekroczonych oczekiwaniach, ale mimo wszystko Capcom raczej nie ma powodów do narzekań. Dyrektor projektu, Hideaki Itsuno, potwierdził, że DMC5 jest już w rękach ponad 2 mln graczy.

Co dalej? Co planuje firma? W tym momencie nie sposób powiedzieć. Z najnowszych plotek wynika, że pracuje ona nad odświeżoną wersją kolejnego klasyka, a konkretniej Resident Evil 3. Na potwierdzenie tychże rewelacji musimy jednak poczekać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?