Nintendo zwiększyło taktowanie CPU Switcha w najnowszej aktulizacji

Więcej mocy to krótsze czasy ładowania.

@ 29.04.2019, 17:36
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
switch

Nintendo co jakiś czas wypuszcza aktualizacje dla konsoli Switch, które z reguły nie przynoszą jakichś porywających zmian - a przynajmniej nie są one wprowadzane w takim tempie, jakby sobie życzyli tego gracze. Niemniej, ostatnie odświeżenie software'u konsoli przynosi dość istotne usprawnienie.

Mowa tutaj o zwiększeniu taktowania procesora konsoli, w efekcie czego zegary zostają podbite z 1.0 GHz do 1.75 GHz. Co ciekawe, Nintendo podkręciło procesor "po cichu" - nie informując o tym w oficjalnej notce dla aktualizacji 8.0.0. Wieść na świat roznieśli entuzjaści sceny homebrew.

Jak się pewnie domyślacie, tak wyraźne podbicie zegarów może działać tylko chwilowo - w końcu system chłodzenia Switcha zaprojektowany jest z myślą o domyślnym taktowaniu. I faktycznie, częstotliwość wzrasta jedynie w trakcie doczytywania etapów w grach. Dzięki temu czas wczytywania Super Mario Odyssey skrócił się z 33 do 22 sekund, zaś w przypadku The Legend of Zelda: Breath of the Wild, jest to zejście z 31 do 21 sekund przy pierwszym uruchomieniu i skrócenie szybkiej podróży z przydługich 19 sekund do nieco bardziej akceptowalnych 11 sekund. Obie gry także otrzymały stosowne aktualizacje, które umożliwiają skorzystanie z większej mocy CPU.

Na ten moment "turbo" daje korzyści wyłącznie w wyżej wspomnianych tytułach. 


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?