Katedra Notre Dame zostanie odtworzona z pomocą Assassin's Creed: Unity

Gra pomoże w odbudowaniu spalonej świątyni.

@ 16.04.2019, 18:46
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Wczoraj nastąpił zapłon słynnej katedry Notre Dame w Paryżu, który przerodził się w tragiczny w skutkach (na szczęście tylko dla budynku) pożar. Straty są ogromne, ale władze już zapewniają, że spalone elementy zostaną zrekonstruowane. Pomoże w tym m.in. gra Assassin's Creed: Unity.

Na ten moment nie do końca wiadomo, co faktycznie w katedrze spłonęło. Mówi się głównie o części dachu i wnętrza - większość kluczowych zabytków (m.in. relikwii) została podobno uratowana. Straty są jednak znaczne i konieczna będzie rekonstrukcja katedry, która potrwa zapewne długie miesiące.

W odbudowie pomoże technologia zwana 3D mapping, którą wykorzystano na potrzeby przygotowania wirtualnego Notre Dame w grze Assassin's Creed: Unity. O ile nie była to może najlepsza odsłona popularnego cyklu, tak nie można odmówić Ubisoftowi starań co do jak najprecyzyjniejszego oddania detali - wszelakie ważne obiekty, w tym właśnie Notre Dame, przygotowano z absolutnie najwyższą precyzją.

Projekt nawet dziś robi gigantyczne wrażenie na graczach - w celu przygotowania wirtualnej katedry zrobiono tysiące zdjęć, laserowych skanów i poświęcono lata pracy. Te materiały, wraz ze stworzoną przez Ubisoft wirtualną wersją katedry, mają pomóc w zrekonstruowaniu jej prawdziwej wersji.


Sprawdź także:

Assassin's Creed: Unity

Premiera: 11 listopada 2014
PC, PS4, XBOX ONE

Assassin's Creed: Unity to kolejna odsłona kasowej serii gier skupionych na średniowiecznym bractwie Asasynów. Tym razem trafiamy do XVIII-wiecznego Paryża, wprost na bar...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosdabi132   @   19:11, 16.04.2019
Gry oprócz dawania radości pozwalają również zachować prawdziwe lokacje, architekturę. Unity wspominam miło, również ze względu na odwzorowanie Paryża. Mimo krytyki, która spadła na ten tytuł grało mi się przyjemniej niż w kolejną odsłonę - Syndicate.
0 kudosDirian   @   19:14, 16.04.2019
Cytat: dabi132
Mimo krytyki, która spadła na ten tytuł grało mi się przyjemniej niż w kolejną odsłonę - Syndicate.

A już myślałem, że tylko ja miałem takie odczucia Uśmiech
0 kudosshuwar   @   07:39, 17.04.2019
Cytat: Dirian
Wczoraj nastąpił zapłon słynnej katedry
Uśmiech Uśmiech Uśmiech Sam nie wiem co sobie pomyślałem Uśmiech

Ciekawe kto i w jakim stopniu robił jeszcze dokumentację zabytków. To generalnie ciekawy temat, czy w dzisiejszych czasach robi się tego typu backupy zabytków.
0 kudosTheCerbis   @   10:36, 17.04.2019
My również nie wiemy. :<

Ubi się przyda, może nawet wstawi punkt widokowy na wieży.