Star Wars Jedi: Upadły Zakon ma aż 6 scenarzystów

Wygląda na to, że fabuła w grze będzie bardzo ważna.

@ 15.04.2019, 16:58
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Electronic Arts być może wreszcie zdało sobie sprawę z tego, że wśród fanów Gwiezdnych Wojen nie są tylko osoby preferujące potyczki wieloosobowe. Z tego względu najnowszy projekt amerykańskiego giganta będzie dedykowany jednemu graczowi i położy ogromny nacisk na fabułę.

Podczas imprezy zwanej Reboot Develop co nieco na temat Star Wars Jedi: Upadły Zakon opowiedział jeden z jego scenarzystów, Chris Avellone. Deweloper przyznał, że jego studio, Respawn Entertainment, faktycznie mocno ciśnie w narrację. Jest ona najważniejsza.

"Pracowałem z jednym z deweloperów w Ghost Story Games, później przeszedł on do Respawn. Nagle napisał do mnie i zapytał: 'Hej, mamy projekt tutaj, który mógłby Cię zainteresować'. Nie wiedziałem, że pracowali nad Gwiezdnymi Wojnami, ale dołączyłem do nich i byłem zszokowany".

Avellone nie jest jedynym specem od historii, zatrudnionym przez Respawn. Innym jest główny projektant narracji, Aaron Contreras, który wcześniej zajmował się między innymi Mafią III. Obaj panowie dołączyli do czterech innych projektantów. Cała szóstka odpowiada za angażującą opowieść.

"Mam nadzieję, że [sześciu scenarzystów] wymieniono w prezentacji, ponieważ przez przypadek powiedziałem, że 'to domknąłem', a w rzeczywistości są inni pisarze, a ja nie jestem nawet głównym", powiedział Avellone. "Fabuła była bardzo ważna dla Respawn. Myślę, że świetnie się spisali dokładając różne warstwy narracji w swoich grach, ale myślę, że opowieść jest ważna w tym, co uważają za grę z cyklu Gwiezdne Wojny. To jeden z powodów, dla których lubię Respawn. Kiedy z czymś walczą rozumieją co jest ważne".

Co z tego wyjdzie? Oby jak najlepsza gra i oby sprzedaż była na tyle wysoka, że Electronic Arts postanowi więcej zainwestować w doświadczenia singlowe (może nawet w RPG!), a nie tylko kolejne części cyklu Battlefront.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, koniecznie rzućcie okiem na pierwszy zwiastun Star Wars Jedi: Upadły Zakon, o którym pisaliśmy niedawno.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosUxon   @   17:47, 15.04.2019
Powiedzenie o sześciu kucharkach ciśnie się na usta. Ale krakał nie będę.
0 kudosTheCerbis   @   18:46, 15.04.2019
Avellone wypowiada się pozytywnie... Więc chyba musi coś dobrego być na rzeczy.
0 kudosshuwar   @   10:56, 16.04.2019
Żeby tylko ze sobą gadali, bo jeśli nie, to się to wszystko rozsypie, rozsynchronizuje.