Dragon Age 4 miało być mniejsze od Inkwizycji, ale stawiać na wybory

Deweloperzy musieli jednak z tej gry zrezygnować, albowiem wspierali inne ekipy.

@ 10.04.2019, 08:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Dragon Age 4 nie zostało jeszcze oficjalnie zaprezentowane, ale wszyscy wiedzą, że tytuł ten powstaje, a pieczę nad nim trzyma studio BioWare. Brak konkretów nie oznacza jednak, że nie mamy okazyjnych ploteczek. Najnowsze pochodzą od jednego z redaktorów Kotaku, niejakiego Jasona Schreiera.

Schreier przygotował na łamach wspomnianego portalu całkiem interesujący artykuł, w którym zebrał różne interesujące wiadomości na temat Dragon Age 4. Dowiadujemy się z niego, że akcja gry miała przenieść nas do Imperium Tevinter w Thedas, kraju rządzonego przez Czarnoksiężników.

Kodową nazwą gry było wówczas Joplin, a największy nacisk kładziono na rozgałęziający się wątek fabularny oraz rozbudowane zadania poboczne. Misji miało być ogólnie mniej, ale nie miały polegać na zabawie w kuriera. Miały mieć one miejsce również na nieco mniejszych, bardziej kameralnych obszarach. Finalnie pierwszą wersję Dragon Age 4 wyrzucono jednak do kosza, o czym wspomina jeden z deweloperów.

"Pracowaliśmy nad czymś bardzo fajnym, grą reagującą na gracza, mniejszą od Dragon Age: Inkwizycja, ale stawiającą mocniej na wybory, popleczników, reaktywność oraz głębię. Bardzo mi przykro, że ta gra nigdy nie powstanie".

Dragon Age 4 w nadmienionej postaci zakończyło swój żywot mniej więcej w 2016 roku, kiedy deweloperów oddelegowano do prac przy Mass Effect: Andromeda. Następnie projektanci musieli zająć się Anthem, bo wydawca zdał sobie sprawę z tego, że nie zdąży opublikować tytułu na czas.

Co zatem z kolejnym Dragon Age? Produkcja nadal powstaje, choć nie wedle koncepcji nadmienionej powyżej. Na szczegóły musimy jednak poczekać.


Sprawdź także:

Dragon Age 4

Premiera: 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Dragon Age 4 to kolejna odsłona serii popularnych cRPG-ów od studia BioWare - ojców marki, a także Mass Effect czy Anthem - i firmy Electronic Arts.W Dragon Age 4 wracamy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   10:55, 10.04.2019
To jest po prostu smutne. Można się spodziewać jak będzie mniej więcej wyglądał ten tytuł, skoro tak dobre pomysły wyrzucono do kosza a samemu deweloperowi jest przykro.
0 kudosdabi132   @   23:11, 10.04.2019
Co tu dużo mówić - EA. Pewnie teraz każda gra BioWare będzie tworzona tak jak Anthem czyli: "tworzymy coś, ale nie wiemy co przez kilka lat zmieniając założenia i mechanikę. Następnie 12 miesięcy przed premierą robimy cokolwiek na szybko, byle by były mikropłatności i skrzynki z zawartością" Smutne, że taka firma tak się stoczyła przez swojego wydawcę.