Sekiro: Shadows Die Twice jest za trudne? Moderzy mają rozwiązanie

Delikatna modyfikacja i wszystko staje się łatwiejsze.

@ 07.04.2019, 11:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Sekiro: Shadows Die Twice to jedna z najtrudniejszych gier dostępnych obecnie na rynku. Z tego względu wielu graczy niestety się od niej odbiło i nie czuło chęci do powrotu. Z ratunkiem przybywają jednak modderzy, którzy opracowali nieoficjalny tryb niskiego poziomu trudności.

Niski poziom trudności, ułatwiający eliminację napotkanych przeciwników, przeznaczony jest oczywiście wyłącznie dla komputerowej wersji Sekiro: Shadows Die Twice. Spowalnia on gracza, a także przebieg samych potyczek. Dzięki temu znacznie łatwiej przeprowadza się bloki oraz kontrataki, stanowiące podstawę rozgrywki.

Co ważne, modyfikacja wprowadza do zabawy także kilka innych zmian, m.in.: suwak do określania pola widzenia (FOV), opcję odblokowania liczby klatek, wsparcie dla ekranów 21/9 oraz kilka innych bardziej lub mniej przydatnych rozwiązań. Pliki konieczne do zaaplikowania zmian znajdziecie w tym miejscu.

W przypadku konsol niestety nie ma niestety żadnego ułatwienia, ale aktywnie pracujemy nad poradnikiem, który niebawem zaczniemy publikować na naszych łamach. 

Sekiro: Shadows Die Twice dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup, rzućcie okiem na naszą recenzję.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   12:36, 07.04.2019
Ta gra ma mieć taki poziom trudności. Jeśli ktoś się odbija od niej i nie chce już wracać to po co tworzyć takie cheaty? Mija się to z intencjami twórców.
0 kudosdabi132   @   16:10, 07.04.2019
Jeśli ktoś się odbija od gry, to znaczy że nie jest ona dla niego. Dla mnie im trudniejsza gra, tym bardziej chcę ją ukończyć i mam więcej satysfakcji z przejścia każdego etapu. Jednak gry od From Software nie trafiają w mój gust jeśli chodzi o gatunek.
0 kudosguy_fawkes   @   16:57, 07.04.2019
Cytat: news
Spowalnia on gracza, a także przebieg samych potyczek.

Z tego co czytałem, gracza właśnie nie spowalnia, tylko przeciwników, przez co okienko czasowe na sparowanie ciosu jest jeszcze dłuższe. Pamiętam burzę, jaką wywołał artykuł pewnego dziennikarza z jakiejś codziennej gazety, domagający się, by gra była dla każdego. Cóż, autor ewidentnie nie rozumie, o co chodzi w grach From Sofware - one są dla każdego, tylko wymagają cierpliwości i nauki, a nie odpalenia konsoli/peceta na kilkanaście minut, by mashując przyciski rzezać bossów wielkości wieżowców. To tak niestety nie działa. Równie dobrze można by zrobić igrzyska olimpijskie easy mode, by każdy mógł sobie w domu powiesić medal...