Assassin's Creed: Kingdom vel Ragnarok w 2020 roku

Jason Schreier, dziennikarz Kotaku, potwierdził plotki dotyczące kolejnej części serii Assassin's Creed - nosi kodową nazwę Kingdom i zadebiutuje w 2020 roku, oferując setting umiejscowiony w świecie Wikingów.

@ 06.04.2019, 10:08
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.
pc, ps4, xbox one

Zgodnie z zapowiedziami firmy Ubisoft, w tym roku nie doświadczymy kolejnej pełnoprawnej odsłony cyklu Assassin's Creed. Jednak w 2020 na rynku pojawi się nowa część - Assassin's Creed: Kingdom! Plotki dotyczące ciekawostki znalezionej na ścianie jednego z budynków w The Division 2 potwierdził dziennikarz Kotaku, zorientowany we francuskiej korporacji i w przeszłości niejednokrotnie ujawniający nowinki związane z marką Ubi.

Kilka dni temu sieć obiegła informacja na temat easter egga zamieszczonego w looter-shooterze od Ubisoft Massive, The Division 2. Na plakacie na jednej ze ścian waszyngtońskiego teatru przedstawiono sztukę Valhalla - bohater na nim widniejący trzyma w dłoni przedmiot do złudzenia przypominający Rajskie Jabłko, artefakt Pierwszej Cywilizacji.

Spekulacje uciął, potwierdzając je, Jason Schreier, dziennikarz serwisu Kotaku! W przeszłości niejednokrotnie ujawniał informacje z obozu francuskiej korporacji, najczęściej dotyczących właśnie serii Assassin's Creed. W tym wypadku, powołując się na dwa niezależne źródła będące blisko projektu, kolejny Assassin's Creed nosi roboczy podtytuł Kingdom, a ukaże się w 2020 roku i przeniesie nas do Skandynawii rządzonej przez Wikingów (zatem prawdopodobnie wczesne średniowiecze)! Mimo iż wcześniej dało się słyszeć głosy o części zatytułowanej Legion i umiejscowionej w antycznym Rzymie, co stanowiłoby dopełnienie starożytnej trylogii (Origins - Egipt, Odyssey - Grecja i właśnie Legion - Rzym), to Schreier jednoznacznie odrzucił te spekulacje - "są nieprawidłowe".


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   10:40, 06.04.2019
Nudny już jest AC, zrobili by w końcu Prince of Persia, a nie odgrzewane kotlety..
0 kudosdabi132   @   15:44, 06.04.2019
Kolejny Assassyn zrobiony na jedno kopyto jak poprzedni. Serio wolałbym przygody Księcia Persji.
0 kudosLoczek3545   @   15:52, 06.04.2019
Po Origin i Odyseii jestem bardzo ciekaw tego projektu Uśmiech . W ww. pozycjach zrobili spory krok do przodu praktycznie pod każdym względem. Uwielbiam wszystkie historie związane z Wikingami i nie będę ukrywał, że czekam mocno! Co z tego, że ta seria wychodzi za często jeśli Ubi robi postępy? Części przed Origin były tasiemcem który mocno się znudził, ale Egipt przywrócił blask serii której jeszcze nie mam dość Szczęśliwy.
0 kudosgeass   @   19:06, 06.04.2019
To to jeszcze wychodzi? Szczęśliwy Dla mnie ta seria umarła po przenudnym ACIII. Jakim cudem akurat tą najnudniejszą część wybrali na remaster to ja nie wiem... Próbowałem jeszcze ruszyć AC IV Black Flag... jednak się odbiłem po kilku godzinach rozgrywki. Nuda. Więcej nie zagrałem w żadną. Ta seria dla mnie umarła wraz z Desmondem.
0 kudosfrycek88   @   14:25, 07.04.2019
Wolał bym imperium Rzymskie.
0 kudosTheCerbis   @   14:43, 07.04.2019
Dziwne przejście, bardziej logiczny byłby Rzym. Zobaczymy.
0 kudosdabi132   @   16:07, 07.04.2019
Cytat: geass
Ta seria dla mnie umarła wraz z Desmondem.

Dla mnie chyba też. I choć zagrałem we wszystkie odsłony do Syndicate, tak w żadnej nie bawiłem się tak dobrze jak w pierwszych czterech częściach (Jedynka, dwójka, Brotherhood i Revelations). W późniejszych Assassynach już sama historia kupy-dupy się nie trzymała i nie wiadomo było o co chodzi. A od Origins, to już w zasadzie nie ma nic wspólnego z Assassynami oprócz tytułu.
0 kudosTheCerbis   @   16:26, 07.04.2019
Trylogia Ezio/Desmonda najlepsiejsza, bez dwóch zdań.
0 kudosKrecikOwsik   @   20:23, 07.04.2019
Ta seria miała sens dopóki był jakiś ogólny zamysł i w asasynie było dużo asasyna, skradania, zabójstw z ukrycia, konfliktu asasyni vs templariusze + jakaś porąbana historia z Abstergo i Animusem. Do ACIII jakoś to szło chociaż ta ostatnia część już trochę kulała. Potem dobra odskocznia w postaci Black Flag natomiast to co się stało z tą serią później woła o pomstę do nieba. Gry (szczególnie dwie najnowsze) nie są złe, ale niepotrzebnie podpięte pod markę AC.
0 kudossebogothic   @   15:17, 08.04.2019
Zrobiliby nową markę action erpegów w historycznych realiach i nie byliby tak ograniczeni uniwersum AC.
Dodaj Odpowiedź