Studio Remedy, twórcy cyklu Alan Wake, nie odchodzą od gier singlowych

Chcą natomiast tworzyć różne doświadczenia i nie zamykać się w jednym gatunku.

@ 05.04.2019, 08:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Studio Remedy, twórcy cyklu Alan Wake, nie odchodzą od gier singlowych

W 2016 roku studio Remedy Entertainment, twórcy cyklu Alan Wake, opublikowali na swojej stronie wpis, w którym deweloperzy wyrażali chęć tworzenia więcej liczby gier dedykowanych rozgrywkom wieloosobowym. Jak się jednak okazuje, firma nie zapomni o tytułach singlowych.

Potwierdzeniem powyższego może być zarówno opracowywana przez Remedy gra Control, przeznaczona właśnie dla jednego gracza, jak i najnowsze wypowiedzi twórców. Wynika z nich, że deweloperzy będą pracować zarówno nad potyczkami multiplayer (np. Crossfire), jak i fabularnymi.

"Nie, nie odchodzimy o gier dla jednego gracza", powiedział Thomas Puha, manager komunikacji. "Chcę skorygować przeświadczenie, które istnieje na temat Remedy od dawna. To nie jest tak, że zawsze będziemy robić to samo. Wielu z nas lubi bardzo gry wieloosobowe - oraz inne rodzaje gier. Więc patrzymy na to i mówimy: 'Fajnie byłoby spróbować czegoś i znaleźć dla siebie ścieżkę', a bywamy ostrożni z odpowiednich powodów".

"Jesteśmy w branży od 1995 roku, to bardzo niebezpieczny biznes i musimy być pewni, że w nim pozostaniemy. Więc Vanguard [kodowa nazwa nieujawnionego projektu - dop.red.] to 'OK, zróbmy eksperyment. Mamy piaskownicę i zobaczmy co z tego wyjdzie'. Kolejny powód jest taki, że chcemy zatrzymać przy sobie świetnych ludzi, 'Niech nasza ekipa ma szansę pracować nad różnymi rzeczami'. To też jest ważne".

Niestety jeśli chodzi o Alan Wake 2 w najbliższym czasie go nie zobaczymy. Remedy starało się je przygotować kilka lat temu, ale niestety nie wyszło.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?