Alan Wake 2 powstawał kilka lat temu

Proces dewelopingu jednak przerwano.

@ 04.04.2019, 21:21
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Alan Wake 2 powstawał kilka lat temu

W trakcie PAX East 2019 ekipa portalu VG247 miała przyjemność porozmawiać z dyrektorem komunikacji w studiu Remedy Entertainment, niejakim Thomasem Puha. Podczas wywiadu poruszono między innymi kwestię kontynuacji jednej z najsłynniejszych gier dewelopera, Alan Wake.

"Pracowaliśmy nad Alan Wake 2 kilka lat temu, ale bez powodzenia, więc nie mamy nic - mamy pracy na kilka następnych lat, serio", powiedział Puha. "Jesteśmy właścicielami marki Alan Wake, ale nigdy nie jest to takie łatwe, choć markę mamy".

Nad czym konkretnie pracują obecnie deweloperzy? Całe studio podzielone zostało na kilka różnych ekip, a każda zajmuje się czymś innym. Jedna wykańcza Control, druga dłubie przy Crossfire, czyli serii pierwotnie przygotowanej przez koreańskie Smilegate, trzecia zaś tworzy coś, czego jeszcze do tej pory nie ujawniono.

"Wiele rzeczy, które Remedy poczyniło przez ostatnie pięć lat związanych było z odzyskaniem większej kontroli. Nazwa gry praktycznie pochodzi od tego, a dzięki temu, jako firma, mamy szansę decydować o tym, co się dzieje z grą po premierze. Więc oczywiście zawsze staramy się budować marki".

"Poświęciliśmy czas tworząc świat i wszystko, a kiedy robisz to tylko dla jednej gry, to mnóstwo pracy. Nie mamy nic przeciw kontynuacjom, więc zdecydowanie Control jest czymś, nad czym będziemy pracować w przyszłości. Ale oczywiście pierwsza gra musi być jak najlepsza, abyśmy mieli podstawy do tworzenia kolejnych".

Czy zatem zobaczymy kiedyś Alan Wake 2? Tego niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć. Remedy jest właścicielem IP, a zatem kiedyś być może do niego powróci. Póki co nie zostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać.


Sprawdź także:
Alan Wake

Alan Wake

Premiera: 16 lutego 2012
PC, PS3, XBOX 360

Alan Wake jest grą zrealizowaną w konwencji psychologicznego thrillera. Głównym bohaterem gry jest Alan Wake, który ma same problemy z życiem. Alan jest pisarzem, który p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?