Moons of Madness - premiera jesienią, wydawcą firma Funcom

Studio Rock Pocket Games ogłosiło, iż pozyskało wydawcę dla swojego niezależnego horroru - Moons of Madness. Projekt wyda firma Funcom, która odpowiedzialna jest m.in. za Conan Exiles. Oprócz tego gra ma ukazać się w tegorocznym okresie halloweenowym.

@ 27.03.2019, 10:46
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, ps4, xbox one

Moons of Madness - premiera jesienią, wydawcą firma Funcom

Studio Rock Pocket Games zyskało wydawcę dla swojej najnowszej gry, Moons of Madness. Za tę przygodową grę akcji w klimatach "lovecraftowego" horroru będzie odpowiadać firma Funcom, ludzie odpowiedzialni m.in. za nadal rozwijany we wczesnych dostępach projekt Conan Exiles. Premierę gry zaplanowano na tegoroczną jesień!

Moons of Madness znajduje się w fazie produkcji już od dobrych dwóch lat. Choć projekt nadal utrzymuje znamię niezależnego, rozwijanego po prostu w stosownym do budżetu tempie, to dwa lata temu producentom udało się pozyskać dodatkowe środki z Norweskiego Instytutu Filmowego. Tym razem o płynność finansową będzie troszczyć się wydawca, firma Funcom - wraz z tą informacją towarzyszyła orientacyjna data premiery. Choć dzieło miało ukazać się 12 miesięcy temu, tym razem Rock Pocket Games ogłosiło, że ich horror ukaże się  w tegorocznym "okresie halloweenowym".

Moons of Madness to pierwszoosobowa, przygodowa gra akcji, z rysami psychologicznego horroru nacechowaną "lovecraftowym" sznytem. Tytuł mają wyróżniać intensywna narracja oraz survivalowy aspekt, nastawiony na przeżycia głównego bohatera. Akcja gry rozgrywa się na Marsie i przedstawia historię astronauty, Shane'a Neweharta, badającego miejsce o nazwie Trailblazer Alpha, czyli pierwszą placówkę naukową, jaką założono na "czerwonej planecie".

Produkcja Rock Pocket Games dedykowana jest komputerom osobistym i konsolom Xbox One oraz PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   08:44, 28.03.2019
Wygląda fajnie. Na pewno się skuszę na tą grę.
0 kudosTheCerbis   @   12:21, 28.03.2019
Interesujące, choć sądzę, że rewelacji nie będzie. Niemniej też bym zagrał, mimo iż horrory moim ulubionym gatunkiem nie są (taka Amnesia była dość ciężka, ale mniej niż się spodziewałem, natomiast w połączeniu z dołączonymi opowiadaniami tworzyła jeszcze ciekawszą całość, którą z zapałem pochłonąłem).