Control - w grze pojawi się tylko jedna broń, lecz wykorzystamy ją na wiele sposobów

Fakt posiadania tylko jednej pistoletu przez bohaterkę Control nie powinien być naszym zmartwieniem. Nie jest to bowiem zwyczajny pistolet. O nim więcej mówi główny projektant gry, Paul Ehreth.

@ 15.03.2019, 09:10
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
pc, ps4, xbox one

Studio Remedy Entertainment w kolejnym materiale filmowym podzieliło się mnóstwem ciekawostek na temat systemu walki Control, czyli swojego najnowszego projektu - trzecioosobowej strzelaniny science-fiction. Materiał skupia się na zaprezentowaniu unikalnej giwery dzierżonej przez główną bohaterkę, potrafiącym przywdziewać najróżniejsze formy.

W kolejnym wywiadzie dla redakcji serwisu Gameinformer (w poprzednim epizodzie Mikael Kasurinen mówił o supermocach bohaterki) główny projektant Control, Paul Ehreth, wyjawił, że Jesse Faden, protagonistka, skorzysta wyłącznie z jednej broni - ze specjalnego pistoletu! Nie oznacza to jednak, że w jakikolwiek sposób ją to ogranicza. Podczas rozmowy wspomniano, że giwera Jesse może przybierać wiele form, czyli swego rodzaju stylów walki. Prezentują się one następująco:

  • Grip - domyślny tryb; możliwość prowadzenia ostrzału przypominającego mieszankę precyzji tradycyjnego pistoletu i mocy rewolweru.
  • Shatter - tryb walki na krótkim dystansie; możliwość skorzystania z dużo mocniejszego trybu ognia, co zaserwuje efekt podobny do używania strzelby.
  • Spin - szybkostrzelność;  pozwoli na prowadzenie szybkiego ostrzału całymi seriami na średnią odległość, lecz ucierpi na tym nasza celność.
  • Pierce - potężne, pojedyncze strzały; wystrzeliwane pociski przebijają rozmaite elementy otoczenia, co pozwala ranić chowających się za nimi przeciwników. Jeśli na linii strzału znajdzie się kilku wrogów, to możemy zabić wszystkich jednym strzałem.

Broń bohaterki nie korzysta z tradycyjnych pocisków, lecz z energii, którą reprezentuje pasek w dole ekranu. Powinniśmy więc mieć go na uwadze i zamiast ciągle prowadzić ostrzał, przeplatać korzystanie z broni z pozostałymi umiejętnościami Jesse. Dodatkowo jednocześnie możemy się przełączać między wybranymi dwoma wariantami pistoletu. Oprócz tego, wymienione wcześniej tryby broni można również ulepszać za pomocą modyfikacji, podkręcając takie parametr,  jak szybkość przeładowania, moc i wiele innych, aby odpowiadały naszym preferencjom.

Control ukaże się pod koniec lata na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych.


Sprawdź także:

Control

Premiera: 27 sierpnia 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Control to kolejne nowatorskie podejście do gier akcji z elementami przygodowymi od studia Remedy - twórców rewolucyjnego cyklu Max Payne oraz Alan Wake.W Control gracz w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?