Halo: The Master Chief Collection oficjalnie na PC!

Firma Microsoft podczas programu Xbox Inside ogłosiła wydanie Halo: The Master Chief Collection na komputerach osobistych! Kolejne gry z pakietu będą debiutowały po kolei. W kolekcji będzie Halo: Reach z 2010 roku. Nie znamy niestety pierwszej daty premiery.

@ 13.03.2019, 09:19
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.
pc

Podczas wczorajszej transmisji programu Xbox Inside zapowiedziano wersję Halo: The Master Chief Collection na komputery osobiste! Studio 343 Industries, stojące za przełożeniem konsolowych odpowiedników na PC-ty, ogłosiło, iż premiery gier z zestawu odbędą się pojedynczo. Kolekcja zawita na Steama i Microsoft Store, lecz na razie nie znamy żadnej z dat premier.

Halo: The Master Chief Collection oryginalnie ukazało się w 2014 roku wyłącznie na konsoli Xbox One. Pakiet zawierał wszystkie edycje gry, począwszy od pierwszej części z 2001, kończąc na Halo 4 sprzed, wówczas, dwóch lat. Co ciekawe, ogłoszona wczoraj konwersja kolekcji, na PC-tach będzie wzbogacona o Halo: Reach, które wydane zostało na konsoli Xbox 360 w 2010!

Firma Microsoft nie planuje opublikowania wszystkich tytułów na raz. Będą one sukcesywnie wychodziły poprzez Steam oraz Microsoft Store, zaczynając od nowości, a więc Halo: Reach, Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, kampania Halo 3: ODST i na końcu Halo 4. Komputerowa wersja The Master Chief Collection będzie mogła pochwalić się podbitą do 4K rozdzielczością, HDR-em, a przede wszystkim - 60 klatkami na sekundę!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   16:43, 13.03.2019
Plotki okazały się prawdziwe. Szkoda, że cały pakiet nie wyjdzie jednocześnie, ale z drugiej strony cieszy, że będzie bogatszy o wychwalane przez wielu Reach. Miło byłoby, gdyby posiadacze MCC na XO dostali je w darmowej aktualizacji.