Fortnite otrzyma przycisk cofania zakupów

Potwierdzili to deweloperzy na łamach portalu Reddit.

@ 13.03.2019, 08:38
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, switch, ps4, xbox one

Epic Games bezustannie rozwija swój największy hit - grę Fortnite. Z najnowszych doniesień wynika, że studio chce wprowadzić przycisk, który pozwoli graczom cofnąć przypadkowy zakup.

Planowaną opcję deweloperzy zapowiedzieli na łamach portalu Reddit, po tym, jak gracze na własną rękę dostrzegli, że japońska wersja Fortnite oferuje ekran, na którym trzeba potwierdzić każdy zakup - przeciwnie do wydań dostępnych na zachodzie.

"Widząc, że działa to w innym kraju, mam wrażenie, że wyglądają na nieuczciwych i pokazuje to, jak daleko się posuną, aby zarabiać", napisał jeden użytkownik portalu.

Niedługo potem na forum pojawili się deweloperzy, aby wyprostować sytuację. Napisali oni o przycisku "cofnij", który niebawem powinien pojawić się w sklepie gry.

"Nie chcemy, aby gracze źle się czuli, ani nie chcemy zarabiać na przypadkowych zakupach albo zakupach, których gracze żałują. Pierwotnie chcieliśmy dodać opcję zwrotów za sprawą tokenów", odpowiedział deweloper.

"W ramach testu zamierzamy wprowadzić do sklepu przycisk 'cofnij', który pozwala łatwo zwrócić zakupiony przedmiot bez wykorzystywania żadnych tokenów w ciągu 5 minut od zakupu - pod warunkiem, że nie rozpocząłeś pojedynku od nabycia przedmiotu".

"PlayStation 4 w Japonii to specjalny przypadek ze względu na podmianę znaczenia przycisków X/O i opcję pozwalającą ową zmianę odwrócić".

Gracze na powyższą zapowiedź zareagowali dwuznacznie. Jedni cieszą się z nadchodzącej możliwości cofania zakupów, inni woleliby natomiast ekran z potwierdzeniem.

W tym momencie nie wiemy kiedy nowa funkcja trafi do gry. Fortnite dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4, Xboksie One, Switchu oraz platformach mobilnych.


Sprawdź także:

Fortnite

Premiera: 25 lipca 2017
PC, PS3, XBOX 360, PS4, XBOX ONE, MOB, SWITCH

Fortnite to kolejna produkcja studia Epic Games, czyli twórców takich klasyków jak Unreal Tournament czy Gears of War. Projekt to pierwsza gra w historii, korzystająca z ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   16:46, 13.03.2019
Dobra opcja, która powinna być od samego początku - choćby po to, by rodzic mógł cofnąć transakcję, bo pociecha sobie "pożyczyła" jego kartę kredytową.