Dying Light 2 - informacje o typach zombie i ich ewolucji

Ekskluzywnie w serwisie GamesRadar pojawiły się informacje o typach zombie i całym procesie ich ewolucji w Dying Light 2. O ostatnim opowiada Tymon Smektała, główny producent gry.

@ 11.03.2019, 14:25
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, ps4, xbox one

Dying Light 2 - informacje o typach zombie i ich ewolucji

Dying Light 2 żyje i ma się całkiem dobrze! Serwis GamesRadar opublikował dzisiaj ekskluzywne informacje na temat typów zombie, które spotkamy w nadchodzącej grze rodzimego studia Techland, okraszone wypowiedziami Tymona Smektały, głównego producenta survival-horroru z niemałą ilością RPG-owych mechanik.

Pod koniec lutego do sieci trafiła informacja o zawieszeniu działalności przez oddział Techland Wydawnictwo, co wynikało po prostu z nierentowności inwestycji w formule wydawania tytułów zewnętrznych producentów. Naturalnie powstały obawy o proces produkcyjny Dying Light 2, jednego z kilku diamentów w koronie polskiego gamedevu - Paweł Marchewka, właściciel firmy zapewnił wówczas, że spółka znajduje się w bardzo dobrej kondycji finansowej.

Niejako na dowód tych słów dziś w serwisie GamesRadar pojawił się ekskluzywny materiał właśnie o Dying Light 2! Dzięki niemu poznaliśmy nieco więcej szczegółów na temat typów nieumarłych, których spotkamy na ulicach wyludnionej metropolii, a także procesie ich formowania - zombie bowiem nie jest wypadkową losowych czynników, a całym ewolucyjnym stadium!

"Mamy w grze cały cykl zainfekowanego życia. Zarażony zaczyna jako Viral - osoba została dopiero ugryziona, więc nadal zachowuje cząstkę człowieczeństwa, więc jest bardzo szybki, bardzo niebezpieczny. Stara się za wszelką cenę unikać światła słonecznego. Ale po pewnym czasie zamienia się w coś co nazywamy Biters - ci stają się standardowymi zombie. Poruszający się bardzo powoli, lecz mimo to będą chcieli cię złapać i zarazić bądź zjeść - słońce jest dla nich zabójcze, nie są też tak sprawni jak dopiero co zarażeni" - mówi Tymon Smektała, główny producent Dying Light 2.

W kolejnych etapach, jakie przedstawia Tymon, Biters pod wpływem zbyt długiego przebywania na otwartym terenie i przyjmowania kolejnych dawek światła UV ewoluują w Degenerates - ich rozkładające się ciała sprawiają, iż stają się powolni, przez co nie stanowią już takiego zagrożenia, jak poprzednia forma. Naturalnie to nie jedyna ścieżka "rozwoju" dla wszystkich typów nieumarłych. Każdy z nich oczywiście otrzymuje osobną. Dla przykładu Zainfekowani mogą stać się Volatiles "którzy są najbardziej niebezpieczni - nocnymi zabójcami. Jeśli go widzisz - po prostu uciekaj. Nie walcz z tymi gościmi, ponieważ na pewno cię zabiją" - dodaje Smektała.

Dying Light 2 nie ma jeszcze sprecyzowanego terminu wydania, choć z uwagi na niewielką ilość informacji, które przedostały się do tej pory, wątpliwe jest ujrzenie gry Techlandu w tym roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   16:17, 11.03.2019
Ciekawe te dwa obrazki. A może by tak Dying Light w okresie średniowiecza czy renesansu?
1 kudosLoczek3545   @   18:10, 11.03.2019
@TheCerbis myślę, że i na to przyjdzie czas jeśli tylko "dwójka" się sprzeda Szczęśliwy .

Liczę na gierkę niesamowicie. Days Gone zapowiada się świetnie, ale to właśnie rodzima produkcja jest tą na którą czekam najbardziej w tym roku Uśmiech .