Ekstremalnie zmodyfikowany Wiedźmin 3 na materiale, który trzeba zobaczyć

Zostań na chwilę i... obejrzyj.

@ 11.03.2019, 00:18
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Czas płynie nieubłaganie i kto by pomyślał, że już niebawem Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie obchodzić 4-te urodziny. Przyznam, że ostatnio odpaliłem grę po dłuższej przerwie i dostrzegłem, że przynajmniej pod względem oprawy wizualnej, tytuł zdążył dość wyraźnie się zestarzeć.

Nie zrozumcie mnie źle, Wiedźmin 3 nadal jest grą ładną, a przejażdżka na Płotce przez skąpane leniwo zachodzącym słońcem Velen to wciąż niesamowite przeżycie. Gdy jednak przyjrzy się nieco bliżej i porówna grę do współczesnych tytułów, to nie da się przemilczeć faktu, że dzieło Polaków się starzeje. Co naturalnie nie przeszkadza w delektowaniu się wyborną fabułą i wieloma innymi elementami, które w trzecim Wiedźminie zrealizowano w sposób bliski ideału.

Przeglądając YouTube, trafiłem przypadkowo na ciekawe i świeże wideo pokazujące Wiedźmina 3 w wersji ekstremalnie zmodyfikowanej. Jego autor wzbogacił grę o kilka istotnych modyfikacji i odpalił ją na najwyższych detalach, przez co tytuł zyskuje znacząco na oprawie graficznej. Na tyle, że gra spokojnie mogłaby debiutować w 2019 roku i robić pod tym względem furorę. 

Wrażenie robi także mniej jaskrawa, bardziej stonowana paleta barw. Gra prezentuje się przez to bardziej realistycznie i zarazem zdaje się mieć sporo więcej ponurości, co na pewno znacznie lepiej wpasowuje się w klimaty wiedźmińskiego uniwersum. Podobnie produkcja wyglądała na pierwszych publikowanych przez CD Projekt RED gameplayach, ale później zdecydowano się ją pokolorować, by lepiej wpadła w oko zagranicznym graczom.

Nie będę dłużej owijać w bawełnę, po prostu rozsiądźcie się wygodnie w fotelu i oglądajcie.


Sprawdź także:

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Premiera: 19 maja 2015
PC, PS4, XBOX ONE

Wiedźmin 3: Dziki Gon to wieńcząca trylogię odsłona serii gier RPG od polskiego studia CD Projekt RED.Wiedźmin 3 po raz kolejny przedstawia nam losy Geralta z Rivii. Sama...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosshuwar   @   08:24, 11.03.2019
Cztery lata? Ja bym powiedział, że to dopiero cztery. Wydawało mi się, że Wieśka ogrywałem już z 6-8 lat temu Uśmiech A czy on się aż tak bardzo zestarzał? Jakoś nieszczególnie widzę konkurencję (może poza pojedynczymi wyjątkami, jak lasy w Kingdome Come Deliverance).
0 kudosLoczek3545   @   09:05, 11.03.2019
Aż mam chęć odpalić po raz piąty Szczęśliwy. Graficznie zawsze mi się podobało, nawet te bardziej jaskrawe kolory robiły swój klimat, ale to? Przesada w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Szczęśliwy
0 kudosLucas-AT   @   10:30, 11.03.2019
Cytat: shuwar
A czy on się aż tak bardzo zestarzał? Jakoś nieszczególnie widzę konkurencję (może poza pojedynczymi wyjątkami, jak lasy w Kingdome Come Deliverance).

Widać jak Wiesiek się zestarzał gdy postawi się go choćby obok Red Dead Redemption 2. Choć trzeba przyznać, że Novigrad broni się bardzo dobrze. Wiesiek bardziej kuleje w lasach czy na pustkowiach na Skellige, gdzie past-genowa geometria rzuca się mocno w oczy.
0 kudosTheCerbis   @   11:43, 11.03.2019
W zasadzie niewiele różni się to od modów dostępnych już te parę lat temu. Może przydałoby się na tym filmiku porównanie z wersją vanilla. Mimo wszystko wygląda bardzo ładnie i według mnie nie zestarzał się tak mocno.
0 kudosshuwar   @   12:18, 11.03.2019
Prawda, też brakowało mi zestawienia z oryginałem.
Odniosłem natomiast wrażenie, że przede wszystkim stonowano kolorystykę, by nie była taka krzykliwa.
2 kudosIgI123   @   14:09, 11.03.2019
Bardzo ładnie wygląda, odpalę sobie Wiedźmina z tym modem sobie za jakieś 8-10 lat na nowym PC.
A co do starzenia to gry nie nabierają już zmarszczek w takim tempie jak kiedyś. Powiem więcej, jak na moje oko to grafika od lat niemal stoi w miejscu.
0 kudosfebra1976   @   19:23, 11.03.2019
Coraz bardziej kusi mnie by zagrać, może za miesiąc jak zluzuje się trochę w tyrze. Soundtrack już od dawna obsłuchany, pora na gameplay.
1 kudosDirian   @   19:53, 11.03.2019
Cytat: febra1976
Coraz bardziej kusi mnie by zagrać, może za miesiąc jak zluzuje się trochę w tyrze. Soundtrack już od dawna obsłuchany, pora na gameplay.

A myślałem, że gatunek gracza który nie grał w Wiedźmina 3 już wyginął. A tu jednak dopiero "zagrożony wyginięciem" Dumny
0 kudosTheCerbis   @   20:07, 11.03.2019
To tak samo jak gatunek gracza, który nie grał w RDR, mimo opinii, że "każdy kto chciał zagrać dawno już to zrobił". Puszcza oko
Dodaj Odpowiedź