Google opatentowało swojego pada do usługi Project Stream

Amerykański gigant wiąże spore nadzieje ze streamingiem gier. Właśnie opatentowano nowy kontroler szykowany z myślą o współpracy z Project Stream.

@ 10.03.2019, 18:29
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, sprzęt

Firma Google rozwija swoje projekty na wielu płaszczyznach i jeśli już za coś się bierze, to z reguły otrzymujemy porządne usługi (choć zdarzają się wyjątki). Gigant pokłada sporo nadziei w Project Stream, czyli narzędziu pozwalającemu nam grać w gry za pośrednictwem streamingu. 

Pierwsze opinie na temat usługi są bardzo pozytywne - do tej pory testowano ją m.in. przy okazji Assassin's Creed Odyssey. Google postanowiło pójść o krok dalej i opatentować specjalny kontroler stworzony z myślą właśnie o Project Stream. W sieci pojawiły się pierwsze zarysy wyglądu urządzenia, a także stworzona na ich podstawie wizualizacja. Nie jest ona jednak oficjalna - przygotowało ją niezależne od Google studio yankodesign.

Warto dodać też, że samo Google we wniosku patentowym podkreśla, że nie jest to ostateczna wersja urządzenia, a jedynie ryciny podglądowe (widoczne na dwóch obrazkach poniżej) obrazujące mniej więcej, jak sprzęt ma się prezentować. Możliwe więc, że finalnie pad będzie wyglądał nieco inaczej. Póki co nie odbiega on zbytnio od wielu innych urządzeń dostępnych na rynku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:22, 11.03.2019
Google, to by się lepiej zajęło tym, od czego zaczęli: od wyszukiwarki, bo to co ona teraz sobą prezentuje, to jakaś kpina. Algorytmy wyszukiwania zostały już jakiś czas temu schrzanione. Za chwilę nie da się z niej korzystać.

Człowiek wpisuje przykładowo "Jan Kowalski malarz", a Google podrzuca mi strony o firmach malarskich albo o ściereczkach Jan niezbędny i setką innych niezwiązanych z tematyką stron.

Też to zauważyliście?
Często wyszukuję specyficznych, technicznych spraw i od miesięcy / lat zaczynam zauważać, że jakość wyników spada na łeb, na szyję.
0 kudosguy_fawkes   @   08:35, 11.03.2019
Śmieciowych treści jest w Sieci coraz więcej, a specjaliści od SEO nieustannie kombinują, byś natknął się na konkretną stronę przy szukaniu jak największej ilości fraz. Dlatego trzeba korzystać z wyszukiwania zaawansowanego i składni rozumianej przez wyszukiwarkę.

Sam pad nie różni się od już obecnych na rynku, mocno przypominając DS4. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
0 kudosTheCerbis   @   11:23, 11.03.2019
Teraz wszyscy chcą mieć wszystko... Pozostanę przy moim padzie od Xboxa, za kontroler i streaming od Google podziękuję.
0 kudosshuwar   @   12:19, 11.03.2019
Cytat: TheCerbis
za (...) streaming od Google podziękuję.
No ale jak? Ja bym chciał byście streamowali swoje zespołowe poczynania growe (może jakiś Twitch zrobicie?). Można by się z Was ponabijać online Uśmiech
1 kudosTheCerbis   @   12:22, 11.03.2019
Myślałem o Twitchu, ale to jeszcze za wcześnie, o ile w ogóle. Najpierw ekipa musi się ogarnąć, bo są problemy z zebraniem się niekiedy. Jeszcze długa droga, zobaczymy.
0 kudosshuwar   @   15:29, 11.03.2019
Ale taka nieogarnięta ekipa też miałaby swój urok Uśmiech
3 kudosGuilder   @   18:37, 11.03.2019
Kupił Fallout 76, a z innych chce się naśmiewać. Zadziorny
Jeśli chodzi o pada, to ciężko wymyślić koło na nowo. Gałka pod kciukiem to "zrzynka" z Xboxa, strzałki pod kciukiem to "zrzynka" z PlayStation. Kiedyś wolałem strzałki, nawet teraz uważam je za bardziej precyzyjne (przy takim Overcooked cierpię grając na Xbox-owym), ale przyzwyczaiłem się do produktu Microsoftu - jest wygodniejszy w trzymaniu.
0 kudosTheCerbis   @   18:54, 11.03.2019
A przy okazji widzicie jak kolory "ABXY" pomieszali w stosunku do X-pada? Tutaj "A" ma taki jak "Y" u MS, "B" jest zachowane, "X" to "A", "Y" to "X".
0 kudosguy_fawkes   @   19:02, 11.03.2019
UP: To jest tylko wizualizacja, na rysunkach z wniosku patentowego ich nie ma. Poza tym kolory korespondują z logo Google i kolejnością kolorów w nim.
0 kudosshuwar   @   08:07, 12.03.2019
Cytat: Guilder
Kupił Fallout 76, a z innych chce się naśmiewać.
I jestem do tego jeszcze zadowolony! Ot co! Uśmiech Kto mnie przebije? Uśmiech BTW: Nadal gram... to już będzie 3 tydzień.
0 kudosdabi132   @   00:46, 13.03.2019
Streaming gier? Kolejna ciekawostka tak jak wirtualna rzeczywistość. Jeszcze sporo czasu minie zanim będzie on możliwy na szerszą skalę. Google faktycznie powinno się zająć porządkiem ze swoją wyszukiwarką, a i dopracować Chrome'a by nie był tak pamięciożerny.
Dodaj Odpowiedź