Left Alive w Japonii już na przecenie -60% - przodują fatalne recenzje

Left Alive tydzień po premierze zostało zbombardowane kiepskimi ocenami na Steamie, a do tego sprzedaż gry jest dużo poniżej oczekiwań.

@ 09.03.2019, 16:26
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, ps4

Left Alive w Japonii już na przecenie -60% - przodują fatalne recenzje

Left Alive po niespełna tygodniu po zachodniej premierze (w Japonii debiut odbył się 28 lutego) nie radzi sobie najlepiej! Nie dość, że dzieło lansowane na duchowego spadkobiercę serii Metal Gear Solid i czerpiące z marki Front Mission jest lawinowo negatywnie oceniane na Steamie, to na dodatek sprzedaż okazała się poniżej oczekiwań!

Left Alive, którego akcja rozgrywa się w uniwersum Front Mission (historia została dokładnie umiejscowiona między Front Mission 5, a Front Mission Evolved - w 2127 roku), nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Mimo tego iż kampania marketingowa miała kilka asów w rękawie (ten był jednym), w tym możność pochwalenia się podobieństwami do uśmierconego na razie cyklu Metal Gear Solid, najwyraźniej nie spełniła swojego zadania zatuszowania kiepskiej jakości tytułu. Na platformie Steam możemy przeczytać, iż dominują głównie negatywne recenzje graczy. Dodatkowo spośród posiadaczy gry, tylko 17% wypowiedziało się na jej temat pozytywnie!

Serwis Famitsu donosi, że w otwierającym tygodniu na terenie Japonii sprzedało się zaledwie 17 tysięcy kopii Left Alive - z 70 tysięcy, które dostarczył wydawca. Zaznaczyć należy, że nie znamy wielkości sprzedaży na rynkach zachodnich. Co znamienne, w japońskich sklepach tytuł Square Enix wystawiany jest już z 60-procentowymi obniżkami pierwotnej ceny! TwistedVoxel opublikował informację wraz ze zdjęciami prezentującymi przecenę gry.

Jeśli mimo to macie zamiar kupić Left Alive na PC, sprawdźcie wymagania sprzętowe, żebyście nie musieli narzekać dwa razy - na same mechanizmy i na to, że Wasz komputer jest za słaby.


Sprawdź także:
Left Alive

Left Alive

Premiera: 05 marca 2019
PC, PS4

Left Alive to gra łącząca survival z dynamiczną strzelanką w japońskim wydaniu. Za projekt odpowiada Square Enix, które zwerbowało do pracy nad tytułem osławionych wetera...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   00:24, 10.03.2019
Uch, przyznam, że jestem trochę zaskoczony... Muszę sprawdzić czego dotyczą konkretnie te negatywne opinie.

Czy na MG planowana jest jakaś recka?