Halo: The Master Chief Collection niebawem zadebiutuje na PC?

Premiera nastąpić może nawet w najbliższych miesiącach.

@ 06.03.2019, 12:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox, xbox 360, xbox one

Brad Sams, osoba wielokrotnie publikująca nieujawnione informacje na temat sprzętu i oprogramowania firmy Microsoft, ma kolejne interesujące doniesienia. Twierdzi on, że już niebawem wszyscy fani komputerowej wirtualnej rozrywki będą mogli ograć Halo: The Master Chief Collection.

Powyższe rewelacje pojawiły się na łamach portalu YouTube. Na nowym materiale filmowym Sams porusza również kwestię całkiem nowej wersji konsoli Xbox One, pozbawionej napędu optycznego i w rezultacie kosztującej sporo mniej od dostępnych obecnie wariantów.

Wracając do komputerowej wersji Halo: The Master Chief Collection, jej premiera jest podobno blisko, a zapowiedź przedsięwzięcia powinna nastąpić w trakcie tegorocznych targów E3.

"Nie jestem pewny czy do premiery dojdzie w trakcie E3, ale zostanie ono prawdopodobnie zapowiedziane podczas imprezy. To otwarty sekret, że pracują nad wersją dla PC. Słyszę, że premiera jest blisko".

Jak tylko pojawią się nowe szczegóły, nie omieszkamy ich Wam przekazać. Póki co, musicie uzbroić się w cierpliwość.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosgeass   @   17:07, 06.03.2019
No, na pewno jeśli chcą osiągnąć cokolwiek na PCtach to wydanie tego byłoby dobrym posunięciem. Kompletnie nie znam tych gier, bo nie mając konsoli nigdy nie miałem okazji przetestować. Z tego co gdzieś tam czytałem to jako seria strzelanka całkiem niezła, aczkolwiek z tego co wiem z jakichś względów w Polsce niedoceniona.
0 kudosTheCerbis   @   17:30, 06.03.2019
UP: Akurat na PC można pograć w Halo: Combat Evolved (jedynka) i Halo 2, nie licząc pomniejszych odsłon mobilno-pecetowych.
0 kudosguy_fawkes   @   23:26, 06.03.2019
Halo w Polsce jest słabo znane, bo to jednak w przeważającej części pecetowe poletko. Oryginał i dwójka, która zasłynęła wymaganiem na siłę Visty, to już trochę prehistoria, więc można stwierdzić, że faktycznie #polscypecetowcynieznajo. Niemniej, pod względem klimatu to dość specyficzny cykl - mnie pierwsze odsłony spodobały się średnio, ale planuję poznać całą sagę. Co więcej, nakład pracy włożony w to wydanie budzi mój niekłamany podziw - jedynka i dwójka działają jednocześnie na 2 silnikach, między którymi można się płynnie przełączać, by na bieżąco móc zestawiać odświeżoną wersję z oryginałem - fantastyczna sprawa! Jedyny problem to fakt, że niestety MCC nie zawiera wszystkich części.
0 kudosbat2008kam   @   15:33, 07.03.2019
Halo to świetna seria, ale w Polsce nieznana, bo głównie konsolowa. Dwie pierwsze odsłony pojawiły się na PC z dużym poślizgiem względem oryginału i o ile "jedynka" była okej, tak na temat jakości konwersji drugiej części lepiej spuścić zasłonę milczenia. Pamiętam, że swego czasu na x-pudełku grałem w to naprawdę długo, bo oprócz świetnego singla, cykl miał także świetne multi i bardzo ogarniętą społeczność. Halo to jedyna seria gier, której multi zainteresowało mnie na dłużej, niż kilka dni.

Jeśli kompilacja pojawi się na PC, to myślę, że warto się nią zainteresować, a i sam - już bez konsoli - przemyślę zakup. Aha, i jeszcze jedno - wszystko ładnie, pięknie, tylko trzeba mieć na uwadze, że w kompilacji zabraknie prequela, czyli Halo: Reach, które moim zdaniem jest najlepszą odsłoną serii i jednym z najlepszych FPS-ów ever. Dałem mu kiedyś w recenzji ocenę 9.5/10 i do dziś nie odjąłbym z tego więcej, niż pół punktu. Kapitalna gra i szkoda, że nie zostanie odświeżona. Oddałbym całe MCC za jedno Reach.