Assassin's Creed: Legion - premiera kolejnej części w 2020 roku?

Akcja w czasach Imperium Rzymskiego.

@ 25.02.2019, 07:59
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

W sieci pojawiły się doniesienia na temat Assassin's Creed: Legion. Ma to być kolejna odsłona popularnego cyklu od Ubisoftu. Gra miałaby trafić do sprzedaży w 2020 roku i zadebiutować na konsolach obecnej i przyszłej generacji jednocześnie. Nie zabraknie oczywiście także wersji PC.

Akcja Assassin's Creed: Legion (tytuł roboczy) ma toczyć się w starożytnym Rzymie. Konkretniej, ma to być okres podobny do tego, jaki obrazował nam świetny film Gladiator z 2000 roku. Poznamy historię osadzoną u schyłku panowania cesarza Marka Aureliusza, a następnie jego szalonego syna Kommodusa. Opowiedziana w grze historia będzie zahaczać także o tzw. "Rok Pięciu Cesarzy", gdy po śmierci wspomnianego Kommodusa aż 5 różnych pretendentów ubiegało się o tron Imperium Rzymskiego. Oprócz Włoch, odwiedzimy także Germanię i Galię.

W grze wcielimy się w postaci o imieniu Cassius oraz Lucia, będące potomkami bohaterów Assassin's Creed Origins oraz Assassin's Creed Odyssey. Prawdopodobnie ponownie będziemy mogli wybrać, czy chcemy grać kobietą czy mężczyzną, podobnie jak miało to miejsce w Odyssey. Nie potwierdzono, czy będzie to bezpośrednia kontynuacja historii z poprzednich odsłon.

Assassin's Creed: Legion powstaje głównie w studiu Ubisoft Sofia. Twórcy mają dopracować wiele elementów z poprzednich odsłon, m.in. rozwinąć systemy najemników i kultystów. 

Sama gra ma być zwieńczeniem trylogii "starożytnej", w której skład wchodzą jeszcze odsłony Origins i Odyssey. Pozostaje nam poczekać na oficjalne wieści - zapewne usłyszymy je na targach E3.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   08:09, 25.02.2019
Męczą tę serię strasznie. Nie grałem ani w Origins, ani w Odyssey, bo one mają tyle wspólnego z Assassynami co nowy Far Cry z pierwszą odsłoną. Zrobili by nowe Prince of Persia, albo wymyślili jakąś nową markę.
0 kudosRonaldo_   @   08:47, 25.02.2019
Dokładnie, zrobili by Prince of Persia, a nie ciągle to samo.
0 kudosfrycek88   @   14:14, 25.02.2019
Starożytny Rzym może być mimo wszystko ciekawym settingiem. Trzymam mimo wszystko kciuki. Lubię taką tematykę.

Ronaldo Ja myślę że na Prince'a są małe szanse. Marka nieco zapomniana. Trochę tak samo jak by EA miało robić nowego Medal of honor. Najlepiej było by dla takich marek by jakieś mniejsze studio dało radę je odkupić i zrobić porządne reboty, remaki. Ale na to szanse tęż są średnie, bo te marki mimo iż zapomniane to jednak są znane i odsprzedanie ich nie wchodzi w grę.
0 kudosTheCerbis   @   14:47, 25.02.2019
Widzę art z Ryse. Starożytny Rzym mi pasuje, ale w serii utknąłem na Black Flag, kolejnej odsłonie do przejścia przeze mnie. Gdyby tak Ubi wydawał te gry co przynajmniej dwa lata, a nie rok w rok męczą swoje cykle...
0 kudosMicMus123456789   @   17:41, 25.02.2019
W pewnym sensie było to do przewidzenia, że zrobią z tego okresu kolejną historyczną trylogię. Mnie to tam pasuje byle przyjemnie się grało.
Dodaj Odpowiedź