Call of Duty: Black Ops 4 dostanie skrzynki z przedmiotami

Activision wprowadzi kolejny sposób monetyzacji swojego projektu.

@ 20.02.2019, 08:35
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Skrzynki z przedmiotami cieszą się sporą popularnością wśród wydawców. Mimo że gracze za nimi nie przepadają., stanowią one świetne źródło dochodów dla branżowych gigantów, co znaczy, że chętnie z nich korzystają, monetyzując swoje projekty.

A skoro o skrzynkach mowa, warto wspomnieć, że już niebawem zagoszczą one także w najnowszej odsłonie cyklu Call of Duty, czyli Black Ops 4. Nazwano je po prostu skrzynkami, a w grze zadebiutują one w ramach najnowszej aktualizacji, mającej najpierw trafić na PS4, a potem na pozostałe platformy.

W specjalnym wpisie na swoim blogu, studio Treyarch podkreśliło, że gracze mogą zdobywać skrzynki uczestnicząc w standardowych trybach potyczek wieloosobowych albo w Blackout, czyli wariacji na temat Battle Royale. Skrzynki da się też, rzecz jasna, kupić za realne pieniądze.

Jeśli chodzi o zawartość, deweloperzy nie chcieli psuć balansu potyczek, co oznacza, że w skrzynkach znajdziemy wyłącznie kosmetyczne przedmioty. Nie wpłyną one na zabójczość graczy, ale sprawią, że po części będzie się dało wirtualnego żołnierza dodatkowo uatrakcyjnić.

Czy pomysł na skrzynki przypadnie graczom? Nie sposób powiedzieć. Pewne jest natomiast, że sytuację będziemy obserwować na bieżąco, przekazując Wam wszystkie doniesienia.

Call of Duty: Black Ops 4 dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One - to tak gwoli przypomnienia.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   09:32, 20.02.2019
A co to za wersja określenia "Lootbox" = "skrzynki z przedmiotami" Puszcza oko