Twórcy Kingdom Come: Deliverance kupieni przez THQ Nordic

Wydawca najprawdopodobniej będzie chciał opracować kontynuację.

@ 14.02.2019, 00:07
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Twórcy Kingdom Come: Deliverance kupieni przez THQ Nordic

Czeskie studio Warhorse, twórcy całkiem udanego Kingdom Come: Deliverance, nie jest już niezależne. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, THQ Nordic zdecydowało się tegoż dewelopera kupić.

THQ Nordic w ostatnim czasie jest dość aktywne, jeśli chodzi o zakupy. Najnowszy nabytek spółki to ojcowie i matki Kingdom Come: Deliverance, ale wcześniej w jej ręce trafiło między innymi Coffee Stain oraz Bugbear Entertainment, a także marki TimeSplitters oraz Kingdoms of Amalur.

Jeśli chodzi o zakup Warhorse, z informacji prasowej wydawcy wynika, że zainwestował on w czeską firmę 33,2 mln euro. Kupując ją, przejął oczywiście również prawa do Kingdom Come: Deliverance, co może oznaczać, że w niedalekiej przyszłości dostaniemy kontynuację.

Z tej samej informacji prasowej dowiadujemy się, że Kingdom Come: Deliverance rozeszło się już w nakładzie 2 mln egzemplarzy na całym świecie. Nie zdradzono natomiast jak wygląda podział pomiędzy platformami.

Jeśli projektu jeszcze nie kupiliście, pamiętajcie że jest on dostępny na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Warto też, w razie jakichkolwiek problemów, zerknąć do naszego poradnika.


Sprawdź także:
Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Premiera: 13 lutego 2018
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Kingdom Come: Deliverance to produkcja z gatunku cRPG, której akcja toczy się w średniowiecznej Europie i została osadzona w otwartym świecie. Za grę odpowiedzialne jest ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:44, 14.02.2019
THQ Nordic jest raczej wydawcą z gatunku "tych normalnych". Nie przychodzi mi do głowy jakiś numer wykręcony przez nich producentom, a trochę tego wypuścili: Ethan Carter, Elex, Alan Wake...
0 kudosTheCerbis   @   10:54, 14.02.2019
Ym... Metro i Epic. Koch Media-Deep Silver-THQ Nordic. Ale może nie będzie nacisków ze strony "tego dużego".
0 kudosMicMus123456789   @   12:20, 14.02.2019
Skoro THQ ich kupiło to można być spokojnym o ich przyszłe projekty.
0 kudosdabi132   @   12:43, 14.02.2019
Cytat: TheCerbis
Ym... Metro i Epic. Koch Media-Deep Silver-THQ Nordic. Ale może nie będzie nacisków ze strony "tego dużego".

Koch Media jest właścicielem Deep Silver. Samo Koch Media należy faktycznie do THQ Nordic jednak jest całkowicie niezależne jeśli chodzi o decyzję podejmowane co do swoich marek.
0 kudosBubtownik   @   14:00, 14.02.2019
Jeżeli THQ pozwala Piranhy Bytes po prostu tworzyć, bez nacisku na jakąś konkretną markę, mechaniki czy czegokolwiek to byłbym spokojny o Warhorse. Po za tym wystarczy zobaczyć portfolio THQ. Bardzo dużo inwestują w stare, niegdyś popularne marki oraz praktycznie same tytuły singlowe. Imo bardzo fajna wiadomość bo mimo iż KDCSzczęśliwy mnie zawiódł (toporne mechaniki, irytujący FPP) to gra miała znakomity klimat, a przy większym budżecie mogą stworzyć coś jeszcze lepszego.
0 kudosTheCerbis   @   14:14, 14.02.2019
Ja jeszcze poczekam na zagranie w KCD, bo chciałbym komfortowo wczuć się w ten klimat, ale racja, że w sumie jedyną wpadką jest ekskluzywne Metro: Exodus w Epic Games Store. Mimo wszystko wydają dobre tytuły i właśnie tak jak było już wspomniane - singlowe. To najważniejsze.
0 kudosfrycek88   @   21:16, 14.02.2019
Jeśli dadzą twórcom wolną rękę to nie będzie źle. Co to za różnica kto jest prawnym właścicielem. Grunt by nie wtrącał się zbytnio do twórców.
Dodaj Odpowiedź