Days Gone z emocjonalnym zwiastunem fabularnym

Nowy zwiastun Days Gone zabiera nas do wspomnień głównego bohatera, sięgających pewnego ważnego dla niego wydarzenia.

@ 13.02.2019, 17:11
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
ps4

Days Gone z emocjonalnym zwiastunem fabularnym

Bend Studios pochwaliło się nowym zwiastunem swojej nadchodzącej gry akcji z otwartym światem, czyli Days Gone. Ekipa należąca do Sony proponuje kolejny wariant opowieści o zombie, tym razem w klimatach gangów motocyklowych rezydujących w Oregonie. Nowy materiał prezentuje jedno ze wspomnień głównego bohatera, Deacona, który jest członkiem gangu i walczy o przetrwanie w świecie opanowanym przez zarażonych.

Jak widzimy, Deacon podczas przemierzania świata trafia do ruin kościoła, w którym niegdyś wziął ślub ze swoją ukochaną, Sarą. Już z pierwszego zwiastuna produkcji zaprezentowanego podczas targów E3 2016 dowiadujemy się, że kobieta zginęła, co daje dodatkowy ładunek emocjonalny ukazanej scenie. W tle przygrywa także klimatyczny utwór, co sprawia, że całość do bólu przypomina styl wielu scen z amerykańskiego serialu Synowie Anarchii. Co ciekawe, scenarzyści ze studia Bend wyjawili, że w przypadku tworzenia bohaterów, to właśnie ta produkcja była największą inspiracją.

Pomysł na zwiastun prawdopodobnie nie wziął się wyłącznie z potrzeby filmowego przedstawienia tych wydarzeń. Twórcy wspominali już, że przeszłość Deacona będzie odkrywana przed nami krok po kroku, wraz z postępami w fabule. Przykładowo, pojawią się grywalne retrospekcje dotyczące jego wspomnień. 

Days Gone będzie tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 4 i trafi na rynek 26 kwietnia.


Sprawdź także:
Days Gone

Days Gone

Premiera: 26 kwietnia 2019
PS4

Days Gone to gra akcji, z elementami survivalu opracowana przez jedno z wewnętrznych studiów Sony Computer Entertainment. Produkcja dedykowana jest wyłącznie konsoli Play...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   22:31, 13.02.2019
Klimat niezły, ale muzyka jest za głośno w stosunku do tego co mówią postacie.
0 kudosfebra1976   @   23:13, 13.02.2019
Nooooo! Taaak...

..film niedostępny :-(
0 kudosTheCerbis   @   00:48, 14.02.2019
Usłyszałem polski dubbing i wyłączyłem.
1 kudosdabi132   @   08:33, 14.02.2019
Klimacik jest, aż chce się zagrać. Co do głośności muzyki, to to kwestia zmiany ustawień w menu gry. Polski dubbing mi się podoba. Akurat to uważam za zaletę gier tworzonych przez studia należące do Sony, że dubbing jest całkiem niezły. Gram teraz w Horizon Zero Dawn i tam polska lokalizacja również trzyma poziom.
0 kudosTheCerbis   @   12:23, 14.02.2019
Obejrzałem raz jeszcze cały trailer. Klimat jest i sama gra zapewne będzie całkiem dobra, lecz... Dubbing jest mocno przeciętny, choć chciałbym napisać, że słaby. Ale to już raczej nie wina Sony. Po co jednak wciskać go na siłę tam, gdzie nie pasuje? Gdybym miał grać, to na pewno w oryginale, bo te kiepsko zagrane teksty w języku polskim tak pasują do Oregonu, jak pięść do nosa.
Dodaj Odpowiedź