Red Dead Online - Rockstar zapowiada kolejną aktualizację

Tryb sieciowy Red Dead Redemption 2 nadal znajduje się na etapie otwartej bety. Twórcy zapowiedzieli właśnie kolejne usprawnienia rozgrywki.

@ 12.02.2019, 19:47
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
ps4, xbox one

Rockstar Games zapowiedziało już drugą w tym roku aktualizację dla Red Dead Online, czyli trybu sieciowego Red Dead Redempion 2. Tradycyjnie, przygotowano szereg zmian na podstawie uwag zgłaszanych przez graczy, a zostaną one wprowadzone 26 lutego. Na ten moment twórcy ujawnili część z nich, natomiast o kolejnych informować będą w przyszłym tygodniu.

Dziś dowiedzieliśmy się między innymi o nowym systemie widoczności na mapie, zmianach w balansie poszczególnych broni oraz konsekwencjach związanych z łamaniem prawa w wirtualnym świecie. Lista najważniejszych usprawnień prezentuje się następująco:

  • Widoczność na mapie – w związku z uwagami graczy, twórcy postanowili zminimalizować zachowania agresywnych graczy w stosunku do tych, którzy chcą prowadzić spokojną rozgrywkę. Od tej pory, nasza pozycja na mapie będzie widoczna dla innych graczy dopiero kiedy znajdą się w promieniu 150 metrów; w przeciwnym razie będziemy niewidoczni, chyba że wystrzelimy z broni.
  • Wyróżnianie agresywnych graczy – gracze agresywni i przeszkadzający innym będą bardziej widoczni na mapie, a także wyróżnieni odpowiednim kolorem (dotyczy to również członków bandy danego gracza). Ikona oznaczająca gracza na mapie będzie zmieniała kolor, od niebieskiego po ciemną czerwień; szybkość zmiany koloru ikony będzie proporcjonalna do częstotliwości występków;
  • System rozejmu i wyzywania na pojedynki – nawet po jednym zabójstwie będzie możliwość zaproponowania rozejmu innemu graczowi, który automatycznie obejmie także członków jego bandy. Przeciwnym rozwiązaniem będzie opcja wyzwana do walki, inicjująca ograniczony czasowo mini deathmatch w trybie swobodnej rozgrywki.
  • Zagrożenie ze strony łowców nagród – jeśli za nasze działanie zostanie nałożona wysoka grzywna, łowcy nagród, w postaci NPC'ów, zaczną na nas polować. Ponadto utrudni to również rozgrywkę członkom naszej bandy.
  • Klasyfikacja przestępstw – grzywna będzie nakładana na graczy na podstawie stopnia przestępstwa, jakiego się dopuszczą. Wysoką grzywnę otrzymamy za zabójstwo innego gracza, a niską za atakowanie mieszkańców miasteczek i przemoc wobec zwierząt. Rabowanie zwłok i plądrowanie nieodpowiednich miejsc zmniejszy jedynie nasz honor.
  • Codzienne wyzwania – każdego dnia będą się pojawiać wyzwania do wykonania, dotyczące każdego aspektu rozgrywki, za które będzie można zdobywac punkty doświadczenia oraz samorodki złota; cele będą związane z polowaniami, zbieraniem ziół, skórowaniem zwierząt, sprzedawaniem przedmiotów, czyszczeniem kryjówek gangów, wygrywaniem starć z innymi graczami i nie tylko.

Póki co wyraźnie widać, że Rockstar Games nie odkrywa koła na nowo i wzoruje się na rozwiązaniach, jakie dawno temu wprowadzono do Grand Theft Auto Online. Mimo wszystko, powyższe zmiany wyglądają obiecująco, szczególnie w przypadku codziennych wyzwań.

Red Dead Redemption 2 jest dostępne na PlayStation 4 oraz Xboxa One. Jeśli nadal ogrywacie tryb fabularny, przypominamy o naszym darmowym poradniku, który liczy już ponad 120 stron i nadal rośnie.


Sprawdź także:

Red Dead Redemption II

Premiera: 26 października 2018
PS4, XBOX ONE

Red Dead Redemption II to trzecia odsłona cyklu gier akcji rozgrywających się na Dzikim Zachodzie (pierwsze było Red Dead Revolver) w czasach rewolucji przemysłowej. Za j...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   09:51, 13.02.2019
Pewnie ta beta na konsolach jest poligonem doświadczalnym przed wydaniem na PC. :>
0 kudosshuwar   @   11:49, 13.02.2019
A ja w sumie nie wiem, czy zdecydowałbym się kupić wersję PC. Nie wiem czy klimat do mnie przemówi, a ryzykować za pewnie 200 zł, to głupi pomysł.
0 kudosGuilder   @   11:51, 13.02.2019
Kupiłbyś za dwa-trzy lata za 50zł.
0 kudosshuwar   @   11:52, 13.02.2019
Ta jasne.. GTA V dobre 2-3 lata po nadal kosztowało >120 zł Dumny
0 kudosGuilder   @   12:08, 13.02.2019
Ale GTA ma szersze grono odbiorców.
0 kudosshuwar   @   12:13, 13.02.2019
No... za 4 lata się przekonamy kto miał rację Uśmiech
0 kudosTheCerbis   @   12:31, 13.02.2019
Według mnie trzymałoby cenę, jak inne produkcje R*.
Dodaj Odpowiedź