System Shock 3 - prawa do wydania gry wracają do jej deweloperów

Z wydania projektu rezygnuje trapione problemami finansowymi Starbreeze.

@ 12.02.2019, 15:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy, że Starbreeze, wydawca System Shock 3, ma problemy finansowe. Były one wynikiem niezbyt udanej premiery Overkill's The Walking Dead, w wyniku której firma musiała zredukować skalę lub anulować część projektów. Jedną z poszkodowanych gier jest System Shock 3.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, prawa do wydania System Shock 3 trafiły z powrotem do jej dewelopera, OtherSide Entertainment. Nie wiemy niestety czy studio będzie szukało nowego wydawcy, czy spróbuje na własną rękę sfinansować przedsięwzięcie. Szefostwo Starbreeze uważa, że innego rozwiązania nie było.

"Wierzę, że to najlepsze rozwiązanie dla nas", powiedział szef Starbreeze, Mikael Nermark, "mimo że przykro nam, iż nie skończymy projektu wspólnie z OtherSide. System Shock 3 to fantastyczna gra, opracowywana we współpracy z legendą branży, Warrenem Spectorem, i nie mogę się doczekać jej premiery".

Starbreeze finansowało częściowo powstanie System Shock 3, a zatem deweloperzy muszą teraz zwrócić wydawcy pieniądze, które zainwestował. Tylko w ten sposób odzyskają prawa do swego dzieła i będą mogli kontynuować jego opracowywanie.

System Shock 3 na razie nie ma daty premiery, ale jak tylko się to zmieni, nie omieszkamy Was powiadomić.


Sprawdź także:

System Shock 3

Premiera: brak danych
PC

System Shock 3 to kolejna odsłona serii przygodowych gier akcji z elementami cRPG. Pierwsza odsłona pojawiła się na rynku w 1994 roku, za sprawą studia Looking Glass Tech...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   18:18, 12.02.2019
Ja póki co czekam na ten remake "jedynki" bo nie grałem nigdy w oryginał.