Resident Evil 5 to już ponad 11 mln sprzedanych egzemplarzy

Na drugim miejscu uplasowało się Resident Evil 6.

@ 11.02.2019, 17:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Najnowsza część cyklu Resident Evil, czyli odświeżona "dwójka", zadebiutowała przed kilkoma tygodniami. Wydawca, firma Capcom, na pewno liczy więc na to, że przedsięwzięcie pomoże mu podnieść jego bieżące wyniki finansowe, a biorąc pod uwagę popularność serii, nie ma w tym nic dziwnego.

Capcom zaktualizował niedawno listę najlepiej sprzedających się tytułów w swojej historii. Z zestawienia dowiedzieliśmy się, że najpopularniejszą produkcją w portfolio wydawcy jest  Monster Hunter World, które rozeszło się do tej pory w nakładzie przekraczającym 12 mln egzemplarzy.

Co ciekawe, na drugim miejscu uplasowało się Resident Evil 5 z 11 milionami opchniętych kopii. Około 7,4 mln sztuk to egzemplarze premierowe, a reszta to wersja Gold, wydana jakiś czas po debiucie pierwowzoru, oraz wydanie przeznaczone dla Xboksa One i PlayStation 4.

Z tej samej listy dowiedzieliśmy się, że Resident Evil 6 również sprzedaje się całkiem nieźle. Do tej pory Capcom zdołał przekazać w ręce graczy około 8,8 mln kopii tegoż projektu. Nieco mniejszą sprzedażą pochwalić się może Resident Evil 7, które znalazło "tylko" 6,1 mln nabywców. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że RE6 dostępne jest na większej liczbie platform.

Jeśli chodzi o nadmienione na początku Resident Evil 2, z ostatnich doniesień wynika, że do sklepów powędrowało około 3 mln kopii tejże produkcji. Nie wiemy niestety ile z nich trafiło w ręce graczy, a ile zalega na półkach sklepowych. Jak tylko się to zmieni, nie omieszkamy Was powiadomić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLucas-AT   @   17:56, 11.02.2019
Resident Evil 7 miał znacznie niższy budżet od Resident Evil 6 (a przy tym i tak jest znacznie lepszą grą, bo te wszystkie efekty specjalne są zbędne), więc te 6,1 mln jest pewnie większym sukcesem niż 8,8 mln. Nie wspominając już o sukcesie wizerunkowym, jaki Capcom osiągnęlo przy okazji debiutu siódemki. Wszystko wskazuje na to, że remake dwójki także osiągnie dobrą sprzedaż, więc teraz zostaje tylko czekać na remake Resident Evil 3: Nemesis.
0 kudosfebra1976   @   10:20, 12.02.2019
Ja czekam tylko na jakąś obniżkę cen, 120/ 130zł by mnie urządzało.
W przypadku RE3 przyjąbym z chęcią nawet odświeżenie.