Dzięki Apex Legends akcje Electronic Arts poszybowały w górę

Wystarczyła jedna darmowa gra, aby jeden z największych wydawców na świecie istotnie zwiększył swoją wartość.

@ 11.02.2019, 16:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Po tym, jak firma Electronic Arts ujawniła swoje najnowsze wyniki finansowe jej akcje niestety spadły. Jak się jednak okazuje, wystarczyła jedna gra, aby poszybowały one do poziomu sprzed kilku miesięcy.

Apex Legends, bo o nim mowa, to najnowszy projekt studia Respawn Entertainment. Pojawił się on znikąd i od początku wzbudził ogromne zainteresowanie wśród graczy. Wystarczyło kilka godzin, aby zagrywało się w niego ponad milion graczy, a po kolejnych godzinach były to już miliony.

Jakby tego było mało, Apex Legends radzi sobie wyśmienicie na portalu Twitch, na którym bezustannie krąży wokół pierwszego miejsca najchętniej oglądanych gier. W tym momencie na pierwszej pozycji jest Fortnite, ale jego przewaga nad Apex Legends jest niewielka i oscyluje w granicach kilku tysięcy oglądających.

Dzięki Apex Legends akcje Electronic Arts podskoczyły o kilkadziesiąt procent. W tym momencie utrzymują się one powyżej 100 dolarów i bezustannie rosną. Inwestorzy są zadowoleni, a zatem wydawca jest zadowolony. Teraz tylko czekać, aż przełoży się to na lepsze gry, z których wszyscy gracze będą uradowani.

Apex Legends dostępne jest obecnie na komputerach osobistych (wymagania) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na każdej z platform pobierzecie je zupełnie za darmo.


Sprawdź także:

Apex Legends

Premiera: 04 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Apex Legends to gra z gatunku battle royale od twórców Titanfall, studia Respawn Entertainment.Rozgrywka w tytule jest charakterystyczna dla wspomnianego gatunku. Zaczyna...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudoskobbold   @   21:49, 11.02.2019
" Inwestorzy są zadowoleni, a zatem wydawca jest zadowolony. Teraz tylko czekać, aż przełoży się to na lepsze gry, z których wszyscy gracze będą uradowani."


Obrazek

0 kudosIgI123   @   23:50, 11.02.2019
Podobno EA nie przyłożyło palca do tej gry. Obawiam się że teraz widząc sukces AL mogą zacząć wciskać mikrotransakcje i inne p2w.
0 kudoslogan23   @   05:59, 12.02.2019
Nawet jakby nie przyłożyli, Ja nie przyłożę ręki do gry w ich gry.
0 kudosshuwar   @   07:35, 12.02.2019
Jakoś przeoczyłem tego Apexa... ale patrząc teraz na zrzuty ... To po co oni Athema wydają, jak już jest na rynku takie cuś przez nich wydane? Uśmiech
0 kudosTheCerbis   @   21:30, 12.02.2019
Ale co ma Apex Legends do Anthema?
0 kudoskobbold   @   21:57, 12.02.2019
Cytat: shuwar
Jakoś przeoczyłem tego Apexa... ale patrząc teraz na zrzuty ... To po co oni Athema wydają, jak już jest na rynku takie cuś przez nich wydane? Uśmiech

Jedno to battle royale a drugie to kooperacyjna strzelanka TPP. Gry kierowane do dwóch zupełnie odmiennych grup. .
0 kudosshuwar   @   07:14, 13.02.2019
Cytat: kobbold
Jedno to battle royale a drugie to kooperacyjna strzelanka TPP

Dla mnie to podobne produkcje - bo multiplayer, bo stylistyka podobna, bo latamy wspólnie z giwerami i napierdzielamy w koło, do tego w tym samym cyklu: strzelam, ginę, odradzam się, strzelam, ginę, odradzam się... Dumny W tym kontekście dla mnie to podobny typ rozgrywki.

A tak na serio: moja wypowiedź była w tonie prześmiewczym - sztywniaki Uśmiech Pokręcony

BTW: Battle royale - to jest coś do picia? Puszcza oko Cool
0 kudosTheCerbis   @   09:45, 13.02.2019
Nie, to nowy burger z McDonald's, następca McRoyala. Szczęśliwy
0 kudosshuwar   @   11:41, 13.02.2019
A to nie znam, ja się stołuję w szczecińskim Mak Kwaku Uśmiech
Dodaj Odpowiedź