Pudełkowe Metro: Exodus z kluczem aktywacyjnym do Epic Games Store

Techland Wydawnictwo rozwiewa wszelakie wątpliwości.

@ 29.01.2019, 17:21
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Metro: Exodus zostało wycofane ze sprzedaży na Steam. Gra wróci tam dopiero w 2020 roku, aktualnie stając się tytułem ekskluzywnym dla konkurencyjnej platformy firmowanej przez twórców Fortnite'a, firmę Epic Games - Epic Games Store.

Jednocześnie część graczy zastanawiała się, co w takim razie z edycją pudełkową - w końcu tam też znajdziemy kod, który należy gdzieś aktywować. Głos zabrał polski wydawca gry, firma Techland Wydawnictwo. W specjalnym oświadczeniu, na profilu spółki na Facebooku, czytamy:

"Spartanie! W związku z ogłoszoną współpracą między Deep Silver i Epic Games pojawiło się wiele pytań o aktywację gry. 
Pragniemy poinformować, że wszystkie zamówienia pudełkowe Metro Exodus na PC - zarówno preorderowe, jak i te dostępne w sklepach od 15 lutego - zawierają klucze aktywacyjne na platformę Epic Store
".

Czyli wszystko jasne - grę z pudła aktywujemy w sklepie Epic Games Store. Można nie być zadowolonym z tej decyzji, ale jest ona oczywiście niezależna od Techlandu. Nie pozostaje więc nic innego jak pogodzić się ze sklepem Epic, albo poczekać, aż tytuł w przyszłym roku wróci do oferty Steama.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMicMus123456789   @   18:00, 29.01.2019
I teraz ktoś będzie mieć wszystkie poprzednie części serii Metro w tym wydania Redux na steamie, a Exodus w EG Store swoją drogą powinni wymyślić bardziej chwytliwą nazwę.
Szczerze zaczynam poważnie rozważać anulowanie pre-ordera i poczekać do przyszłego roku na wersję steamową.
0 kudoskobbold   @   18:19, 29.01.2019
Poprzednie części nie są wymagane aby zagrać w Exodus Puszcza oko . Burza w szklance wody.
1 kudosdabi132   @   18:25, 29.01.2019
Ja poczekam do 15 lutego z anulowaniem preordera, liczę jeszcze, że Deep Silver ugnie się pod krytyka graczy. A ta jest całkiem spora, wystarczy wejść sobie na temat na Steamie odnośnie zmiany platformy i poczytać jakie pociski lecą w ich stronę. Rok mogę poczekać na wydanie Steamowe, bo właśnie chce mieć wszystkie odsłony na jednej platformie. Epic Games Store przy Steamie wygląda biednie jeśli chodzi o funkcje klienta. Jak rozumiem, że monopol jest zły, ale nie może być tak, że przez cały okres tworzenia gry tytuł jest reklamowany jako działający pod Steamem, po czym wydawcą na krótko przed premierą jednak zmienia zdanie i decyduje się wydać tytuł na innej platformie. To jest wypięcie się na wielu konsumentów.
0 kudosMicMus123456789   @   18:40, 29.01.2019
Cytat: kobbold
Poprzednie części nie są wymagane aby zagrać w Exodus Puszcza oko


Prawda, ale osobiście bardzo nie lubię tak rozdrabniać swojej biblioteki gier. Zawsze chce je mieć możliwie w jednym miejscu chyba, że to gry konkretnych wydawców jak EA czy Ubi którzy posiadają własne platformy wtedy problem znika. Choć nie będę kłamać zdarza mi się kupić specjalnie grę jeszcze raz tyle, że na steamie mimo posiadania innego wydania.
0 kudosTheCerbis   @   19:14, 29.01.2019
Cytat: dabi132
liczę jeszcze, że Deep Silver ugnie się pod krytyka graczy.
Może jednak się nie ugnie.
Cytat: dabi132
Epic Games Store przy Steamie wygląda biednie jeśli chodzi o funkcje klienta.
Epic Games Store - Initial release: December 6, 2018; 44 days ago. Steam - Initial release date: September 12, 2003.
Dodaj Odpowiedź