Candy Crush miażdży konkurencję

Projekt zarobił w zeszłym roku grubo ponad 1 mld dolarów.

@ 10.01.2019, 15:53
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
mob, inne, free 2 play

Co jakiś czas słyszymy o tym, jak dobrze radzą sobie różne gry, czy to komputerowe, czy konsolowe. Jak się jednak okazuje, żaden, nawet największy hit, nie ma startu do serii Candy Crush!

Sensor Tower szacuje, że w samym tylko roku 2018 cykl Candy Crush zarobił ponad 1,5 mld dolarów. Znaczna część, bo aż 63%, pochodzi z pierwszego Candy Crush Saga, czyli najstarszej gry z serii. Gracze wydali na mikrotransakcje w niej około 945 milionów dolarów (6% więcej niż rok temu). Mówimy oczywiście o wersjach dedykowanych Androidowi oraz iOS.

Jeśli zestawić to z zarobkami innych popularnych tytułów, widać jak na dłoni, że Candy Crush miażdży wszelką konkurencję. Fortnite, mimo że również bardzo popularne, w 2018 roku zarobiło około 500 mln na urządzeniach z iOS i prawdopodobnie (bo nie ma liczb oficjalnych) drugie tyle na Androidzie. Łącznie zatem około 1 mld dolarów.

Pokemon Go, trzeci najpopularniejszy tytuł mobilny, zdołał zarobić około 800 mln dolarów, zarówno na Androidzie, jak i iOS. Kwota niższa, ale i tak bardzo imponująca i pozostająca poza zasięgiem wielu deweloperów i wydawców naszej ulubionej rozrywki.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?