CES 2019: AMD o nowych układach graficznych i procesorach Ryzen

Nowe jednostki będą znacznie szybsze od dotychczasowych.

@ 10.01.2019, 15:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, sprzęt

Szefowa AMDLisa Su, przemawiała niedawno na konferencji CES 2019. W trakcie wystąpienia poruszyła ona między innymi kwestię następnej generacji sprzętu, czyli układów graficznych Radeon oraz procesorów Ryzen.

Z przemowy dowiedzieliśmy się, że nowe Ryzeny, przeznaczone dla komputerów stacjonarnych, działać będą na architekturze Zen 2, zapewniającej im dodatkową moc obliczeniową. Przykładem potwierdzającym słowa Su była gra Forza Horizon 4, która działała na układzie z płynnością 100 klatek na sekundę i bez obniżania rozdzielczości.

Garść detali ujawniono też na temat jednostki Radeon VII. Będzie to pierwszy układ graficzny wykonany w technologii 7 nm. Dzięki temu obniżono jego zapotrzebowanie na energię elektryczną, a przy okazji podniesiono wydajność. Radeon VII ma mieć również wyjątkowo szybką szynę pamięci, pozwalającą przesyłać nawet 1 TB danych na sekundę.

Wystąpienie Lisy Su na CES 2019 zobaczyć możecie poniżej. Na tej samej imprezie Phil Spencer zapowiedział, że Microsoft w kolejnych Xboksach nadal będzie korzystał z technologii opracowanej przez AMD.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   18:43, 10.01.2019
Kolejne podzespoły AMD które już na starcie zmiata konkurencja od Nvidii i Intela... AMD ogarnijcie się bo to ze w konsolach są wykorzystane wasze podzespoły mało kogo interesuje.
0 kudosdenilson   @   23:37, 10.01.2019
Chciałbym żeby ich produkty były bardziej dostępne na laptopach do grania. Obecnie są ciężko dostępne procesory i karty dla bardziej wymagających. Normalnie można dostać tylko te z końcówką U, czyli mniej wydajne.
1 kudosGuilder   @   11:00, 11.01.2019
To były dobre czasy: gdy Intel rywalizował z AMD na procesory, a każdy miał inne zdanie, czy lepsze są GeForce-y czy Radeony. Konkurencja na rynku to dobra rzecz dla użytkowników.