Microsoft wykorzysta podzespoły AMD w przyszłych Xboksach

Współpraca pomiędzy korporacjami musi się układać bardzo dobrze.

@ 10.01.2019, 14:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox one

Dwie najważniejsze konsole bieżącej generacji, Xbox One i PlayStation 4, działają na podzespołach opracowanych przez firmę AMD. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Microsoft zamierza tę współpracę kontynuować. Korporacja ujawniła w trakcie CES 2019, że kolejne Xboksy również będą wykorzystywać technologię AMD.

"Jako firma, szukamy okazji w gamingu i jedną z rzeczy, jakie chce powiedzieć to to, że kiedy rozmyślamy o potencjalnych partnerach, rozważamy wspaniałe firmy, które robią wspaniałe rzeczy, a jednocześnie robią to w odpowiedni sposób", powiedział szef Xboksa, Phil Spencer. "[Szefowa AMD, Dr. Lisa Su] jest kimś, kogo ogromnie szanuję w tej branży, widziałem w jaki sposób prowadzi ona AMD i uważam, że posiadanie partnera jej pokroju jest czymś wspaniałym".

"Patrząc na przyszłe platformy, które tworzymy oraz na pracę jaką robimy uważam, że współpraca i innowacje, jakie widzieliśmy w przeszłości pozwalają nam robić to, co robimy. Sądzę, że będą oni bardzo ważni w naszych przyszłych przedsięwzięcia. Nie mogę się doczekać, aż pokażemy je ludziom".

Czekamy zatem na zapowiedź kolejnego Xboksa i mamy nadzieję, że w jego przypadku Microsoft podejmie bardziej wyrównaną walkę z Sony. Bieżącą generację Japończycy zdominowali praktycznie od jej początku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   14:23, 10.01.2019
Jakoś mnie to nie dziwi patrząc na to co Intel wyprawia z cenami.
0 kudosluki505   @   18:46, 10.01.2019
Cytat: shuwar
Jakoś mnie to nie dziwi patrząc na to co Intel wyprawia z cenami.


Z tego co wiem to w PS4 I X1 również są podzespoły AMD wsadzone w X360 i PS3 również były z tego co dobrze kojarze więc nic dziwnego że nie zmieniają skoro są obeznani z ich towarami.
0 kudosdabi132   @   22:26, 10.01.2019
W zasadzie aby konsole prezentowały dobrą wydajność to Sony i Microsoft nie mają innego wyboru jak postawienie na AMD. Bo ani Nvidia nie dysponuje wydajnym procesorem ani Intel wydajną grafiką, a żeby sprzęt nie był zbyt drogi musi być wyposażony w grafikę zintegrowaną z procesorem.