Obcy: Izolacja - prototypowy gameplay

Obcy: Izolacja pierwotnie miało być trzecioosobowym, nie zaś pierwszo-, horrorem - do sieci trafił gameplay prezentujący prototypowy wariant rozgrywki jednego z najlepszych tytułów w uniwersum Obcego!

@ 17.12.2018, 15:37
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, ps4, xbox one

Obcy: Izolacja bez wątpienia był jedną z ciekawszych propozycji w kalendarzu premier 2014 roku - tytuł studia Creative Assembly, które przecież specjalizuje się w strategiach (są autorami serii Total War) okrzyknięty został też jednym z najlepszych horrorów w uniwersum Obcego! Pierwotne plany zakładały, że rozgrywka będzie umieszczona za plecami bohatera - i są na to dowody!

Do sieci właśnie trafił gameplay prezentujący prototypowe podejście deweloperów do tematu horroru oraz fragment rozgrywki z wersji beta, a więc tej bliższej oryginalnemu produktowi. Nagranie miało miejsce podczas pokazu Creative Assembly na imprezie GDC w 2015 roku, a więc 12 miesięcy po wydaniu tytułu! Możemy na nim zaobserwować, że mechanika we wcześniejszych założeniach projektantów miała zdecydowanie mniej "horroru w horrorze" (choć nie można odmówić charakterystycznego klimatu), z uwagi na obsadzenie kamery za plecami sterowanej postaci, nie zaś jak to ma miejsce w ostatecznej wersji - w perspektywie pierwszoosobowej!

Ciekawi efektu mogą odtworzyć poniższy materiał filmowy i samemu przekonać się, jak wizja producentów może różnić się od finalnego produktu i ile pracy trzeba włożyć w finalny produkt - nawet beta potrafi znacznie odbiegać od końcowego rezultatu!


Sprawdź także:

Obcy: Izolacja

Premiera: 07 października 2014
PC, PS3, PS4, XBOX 360, XBOX ONE

Alien: Isolation to kolejny projekt studia Creative Assembly znanego głównie za sprawą świetnych gier strategicznych, a konkretniej serii Total War. Tym razem deweloper w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosHighline   @   17:26, 17.12.2018
Mam wrażenie że komuś po prostu zabrakło pomysłów na wypełnienie gameplayu w grze tpp , komuś nie spodobała się główna bohaterka i emocje jakie mogłaby wzbudzać gra z tej perspektywy. Zdecydowanie czymś ciekawszym nie jest kolejna gra fpp.
0 kudosRonaldo_   @   21:54, 17.12.2018
Szkoda, że nie będzie drugiej części.
Najlepsza gra o obcym, lubię do niej co jakiś czas wracać. Uśmiech
0 kudospetrucci109   @   22:10, 17.12.2018
Chyba zmiana perspektywy na FPP to był dobry krok w tym przypadku.
0 kudosTheCerbis   @   08:06, 18.12.2018
Gra ta sama, ale różne wrażenia. W przypadku takiego horroru, grając w FPP są inne odzucia, bo oglądamy wydarzenia niejako ze swojej perspektywy. To był raczej dobry krok, ale w TPP rozgrywka wyglądała również świetnie.