Prace nad Unreal Tournament oficjalnie wstrzymane

Studio Epic Games chce się skupić na Fortnite.

@ 05.12.2018, 22:38
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Prace nad Unreal Tournament stanęły w miejscu we wrześniu bieżącego roku, a ekipa przy nim dłubiąca przekierowana została do Fortnite. Teraz, ze względu na ogromny sukces drugiego z wymienionych tytułów, studio Epic Games oficjalnie powiadomiło, że prace nad UT zostały bezterminowo wstrzymane.

Kwestię dalszego rozwoju Unreal Tournament poruszył szef i założyciel Epic Games, Tim Sweeney. Powiedział on w rozmowie z redakcją portalu Variety, że "Unreal Tournament nadal dostępne jest w sklepie, ale nie jest aktywnie rozwijane".

Mimo że fani nie będą zadowoleni z takiego obrotu spraw, Epic Games nie planuje w najbliższym czasie powrócić do UT. Po pierwsze, wszyscy projektanci skupiają się w tym momencie na rozwijaniu Fortnite. Po drugie, firma odpala sklep internetowy, mający stanowić konkurencję dla Steam.

Kończąc przypomnę, że Unreal Tournament to sieciowy shooter, nad którym prace rozpoczęto w 2014 roku. Projekt zadebiutował 3 lata później i w najbliższym czasie nie będzie w żaden sposób rozwijany. Jeśli się to zmieni, nie omieszkamy Was powiadomić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   13:14, 06.12.2018
Ja tam za sieciówkami nie jestem, więc mi tam wszystko jedno. Ale z tym sklepem ciekawy pomysł mają. Podobno Epic Games będzie samo wybierało tytuły, które dopuszczone zostaną do sprzedaży w sklepie. Z jednej strony fajnie, bo nie będzie tylu śmieci udających gry co na Steam, ale z drugiej to kolejna aplikacja na komputerze i kolejne konto żeby zagrać w jakąś grę lub gry. Konkurencja jest dobra, może wtedy ceny gier będą niższe.