Nowe sterowniki NVIDIA poprawiają funkcjonowanie ray tracingu w Battlefield V

Zmian w driverach jest oczywiście więcej, więc koniecznie zaktualizujcie systemy.

@ 03.12.2018, 20:07
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Jak donosi firma NVIDIA, najnowsze sterowniki dla kart z serii GeForce (oznaczone numerem 417.22) sprawują się znacznie lepiej podczas przetwarzania grafiki renderowanej metodą ray tracingu. Różnicę, na plus, dostrzec mamy między innymi w grze Battlefield V.

Ray tracing to technologia, dzięki której możliwe jest osiągnięcie naprawdę realistycznej grafiki. Niestety rendering tego typu jest bardzo wymagający i nawet najpotężniejsze karty graficzne, np. RTX 2080 Ti, mają problemy z osiągnięciem odpowiedniej płynności animacji.

Nowe sterowniki przygotowane przez firmę NVIDIA oznaczają, że posiadacze kart RTX 2080 Ti będą w stanie odpalić Battlefield V w rozdzielczości 1440p, z płynnością 60 klatek na sekundę oraz z wykorzystaniem detali ultra. Przy detalach średnich grać będą posiadacze RTX 2080, a właściciele RTX 2070 będą musieli obniżyć rozdzielczość do 1080p.

Sterowniki 417.22 to również usprawnienia w działaniu gier Just Cause 4 oraz World of Warcraft: Battle for Azeroth. Drugi z wymienionych tytułów ma śmigać znacznie lepiej kiedy korzystamy z DirectX 12.

Drivery dostaniecie oczywiście z oficjalnej strony firmy NVIDIA, choć w tym momencie jeszcze ich tam nie ma.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?