[Aktualizacja] Starbreeze przyznaje, że ma kłopoty finansowe

Studio się jednak nie poddaje i ma już plan dalszego działania.

@ 03.12.2018, 18:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

[Aktualizacja] Starbreeze przyznaje, że ma kłopoty finansowe

Najnowsze doniesienia:

Z najnowszych informacji wynika, że kłopoty studia Starbreeze są dość znaczące. Deweloper postanowił złożyć wniosek o rekonstrukcję, a jego dotychczasowy prezes, Bo Andersson, ustąpił miejsca Mikaelowi Nermarkowi.

"Decyzję podjęto ze względu na utratę płynności. Uznano, że to konieczny krok, aby firma miała czas na wynegocjowanie długoterminowego rozwiązania finansowego i zaimplementowała zmiany organizacyjne oraz operacyjne", czytamy w komunikacie prasowym.

Rekonstrukcja oznacza, że Starbreeze ma dość znaczące problemy. Jeśli firmie uda się pozyskać finansowanie, wszystko będzie w porządku. Jeśli się to nie powiedzie, przyszłość takich gier, jak Payday 3 oraz System Shock 3 stanie pod znakiem zapytania. Na samo System Shock 3 spółka miała wyłożyć 12 milionów dolarów.

Pierwotna treść wiadomości:

Studio Starbreeze ma dość spore kłopoty. Deweloper liczył na niemałe zyski po premierze Overkill's The Walking Dead, ale przedsięwzięcie nie cieszy się tak dużą popularnością, jak pierwotnie zakładano. Na domiar złego, w raporcie finansowym za bieżący rok nie będzie wliczona wpłata za konsolową wersję wspomnianej gry. Firma 505 Games zapłaci za nią dopiero w przyszłym roku fiskalnym.

"Zdecydowaliśmy się przejrzeć wszystkie nasze działania, zredukować koszty i mocniej skupić się na rdzeniu naszej działalności - grach tworzonych wewnętrznie i zewnętrznie", czytamy w informacji prasowej wystosowanej przez Starbreeze.

Studio oczywiście nie zamierza się poddawać. Nie planuje też odpuścić dalszego rozwijania Overkill's The Walking Dead. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, produkcja mocno rozwinie się w najbliższych miesiącach, a dodatkowe zyski powinna zapewnić premiera drugiego jej sezonu.

"Jesteśmy oczywiście zawiedzeni, ale mamy podstawę do tego, by nadal pracować, jeśli chodzi o sprzedaż gry. Mamy sporo jednocześnie grających, co dobrze wpasowuje się w naszą taktykę tworzenia gier-usług. Ekipa pracuje pełną parą, aby usprawnić grę i dodać nową zawartość, drugi sezon wystartuje niebawem".

Nie zostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Overkill's The Walking Dead, zarobi sporo więcej niż do tej pory.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   10:07, 04.12.2018
Czego oni się spodziewali, skoro tak mocno średnią grę multi coop wrzucili do sprzedaży. Ani w założeniach to fajne, ani w wykonaniu przyjemne.