W Forza Horizon 4 zagrało 2 mln graczy w ciągu pierwszego tygodnia obecności na rynku

Microsoft chwali się liczbami.

@ 11.10.2018, 08:39
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, xbox one

W Forza Horizon 4 zagrało 2 mln graczy w ciągu pierwszego tygodnia obecności na rynku

Forza Horizon 4 to bez wątpienia jedna z najlepszych gier wyścigowych tej generacji, szczególnie jeśli mówimy o ścigałkach arcade'owych. Nie dziwi więc fakt, że tytuł odniósł spory sukces, a Microsoft z tej okazji postanowił pochwalić się garścią statystyk.

Z nich dowiadujemy się przede wszystkim, że w grę przez pierwszy tydzień obecności na rynku zagrało 2 mln graczy. Warto mieć jednak na uwadze, że nie można tego wyniku utożsamiać z ilością sprzedanych egzemplarzy. Forza Horizon 4 jest bowiem dostępna także w usłudze Game Pass, dzięki której posiadacze PC z Windows 10 oraz Xboksów One, mogą ograć ten tytuł w ramach wspomnianego abonamentu. Niemniej, gra i tak musiała sprzedać się dobrze i na pewno lepiej, niż poprzednia odsłona w analogicznym okresie - można to ocenić po większej liczbie pre-orderów.

Jeśli chodzi o pozostałe statystyki:

  • Gracze obejrzeli na Mixerze, Twitchu, YT i Facebooku ponad 4,6 milionów godzin rozgrywki
  • Przejechano ponad 822.7 milionów mil (ok. 1.3 mld kilometrów)
  • Zakupiono ponad 4,1 mln posesji i 74,4 mln aut
  • Odkryto ponad 377,7 mln dróg

Przy okazji poinformowano, że 25 października otrzymamy kreator tras, a to nie koniec aktualizacji, bo w drodze są też m.in. kolejne paczki z samochodami czy też dwa duże dodatki DLC, wchodzące w skład Season Pass. Jeśli jeszcze nie graliście, zerknijcie na naszą recenzję.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?