Google pozwoli pograć w Assassin's Creed Odyssey przez przeglądarkę Chrome

Wszystko za sprawą Google Project Stream.

@ 01.10.2018, 19:26
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Firma Google postanowiła wkroczyć w świat streamingu gier i dość zaskakująco ujawniła możliwość grania w najnowsze gry przez przeglądarkę Google Chrome. Pierwsza produkcja, w której to rozwiązanie jest testowane, to debiutujące niebawem Assassin's Creed Odyssey.

Project Stream od Google to zaawansowane narzędzie streamowania gier, w którym twórcy zakładają granie na najwyższych detalach przy 60 klatkach z wykorzystaniem Chrome. Przedstawiciele Google chcą zapewnić jak najlepszą jakość obrazu, przy możliwie najmniejszym opóźnieniu. 

Póki co narzędzie jest w fazie testów i będzie działać jedynie w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo, czy i kiedy dotrze do Europy.

"Idea strumieniowego przesyłania tak bogatej graficznie treści, która wymaga niemal natychmiastowej interakcji między kontrolerem a wyświetlanymi na ekranie treściami, stawia wiele trudnych wyzwań. Podczas strumieniowego przesyłania filmów lub telewizji, konsumenci korzystają z komfortu w postaci kilkusekundowego buferowania przy rozpoczęciu transmisji. Przesyłanie gier w wysokiej jakości wymaga jednak opóźnienia mierzonego w milisekundach, przy braku pogorszenia jakości grafiki" - tłumaczą inżynierowie z Google.

Poniżej zapis rozgrywki z Assassin's Creed Odyssey, przesyłanej przy pomocy Project Stream.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?