Hideaki Itsuno chciał przygotować DmC: Devil May Cry 2, ale finalnie zdecydowano się na DMC5

Deweloper wyjaśnia dlaczego Capcom wolał kontynuację DMC 4.

@ 29.09.2018, 00:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Hideaki Itsuno chciał przygotować DmC: Devil May Cry 2, ale finalnie zdecydowano się na DMC5

Słynny reżyser growy, Hideaki Itsuno, jakiś czas temu zapowiedział Devil May Cry 5. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, przed przystąpieniem do prac nad DMC 5 rozmyślał on nad drugą odsłoną DmC: Devil May Cry, czyli kontynuacją dzieła przygotowanego przez studio Ninja Theory.

"Naprawdę chciałem zrobić DmC: Devil May Cry 2, po pierwszej części", powiedział Itsuno na Tokyo Game Show. "Byłem naprawdę nakręcony, ale do tego nie doszło. Więc... kiedy nadszedł czas, aby zrobić nową grę, powiedzieliśmy, w porządku, zróbmy Devil May Cry 5".

"Mieliśmy ludzi, którzy nie pracowali przy DmC oraz ludzi, którzy pracowali. Ponieważ mieliśmy te dwie nakładające się na siebie strony, postanowiliśmy zrobić Devil May Cry 5 - nie będzie to kontynuacja DmC, ale chcieliśmy zrobić wszystko, co mogliśmy, aby wdrożyć to czego się nauczyliśmy".

Itsuno następnie wyjaśnił, że DmC: Devil May Cry 2 nie może powstać tylko w studiu Capcom. W jego opracowywaniu musi brać udział ekipa Ninja Theory. Bez niej przedsięwzięcie straciłoby coś naprawdę istotnego. Dla Capcomu większy sens miało przygotowanie kontynuacji DMC4, co w sumie nie jest żadnym zaskoczeniem.

Premierę Devil May Cry 5 zaplanowano na dzień 8 marca 2019 roku, na PC, PS4 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:
DMC: Devil May Cry

DMC: Devil May Cry

Premiera: 15 stycznia 2013
PS3, XBOX 360, PC

DMC: Devil May Cry to kolejna odsłona znanej już z czasów Playstation 2 serii slasherów, w której wcielamy się w postać Dantego i mordujemy zastępy wrogów w imię dobra. Z...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosIgI123   @   00:53, 30.09.2018
Poprzednia część została najsłabiej oceniona i podejrzewam że również rozeszła się średnio. Wątpię by w przyszłości kontynuacja kiedykolwiek się pojawiła.