THQ Nordic nabywa prawa do Alone in the Dark oraz Act of War

Obie własności intelektualne były do tej pory w rękach Atari.

@ 20.09.2018, 00:15
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

THQ Nordic w ostatnim czasie dość chętnie nabywa prawa do starych, niejednokrotnie zapomnianych przez wielu serii. Tym razem wydawca postanowił spojrzeć na portfolio firmy Atari i to właśnie z niego wybrał sobie dwa projekty.

Gry, o których mowa to Alone in the Dark oraz Act of War. Pierwszy z wymienionych tytułów zadebiutował na rynku w 1992 roku, a za jego opracowanie odpowiadał Frédérick Raynal oraz studio Infogrames. Mieliśmy w tym przypadku do czynienia z klimatycznym horrorem, czerpiącym inspiracje z dzieł H.P. Lovecrafta.

Od premiery pierwowzoru na rynku ukazało się kilka kolejnych odsłon, a ostatnia z nich zadebiutowała w 2015. Zatytułowano ją Alone in the Dark: Illumination. Nie zdobyła ona niestety szczególnie dużej popularności, co natomiast przełożyło się na raczej mizerną sprzedaż.

Jeśli chodzi o drugi tytuł, Act of War, trafił on na półki sklepowe w 2005 roku. Stało za nim studio Eugen Systems, a jeśli chodzi o rozgrywkę, mieliśmy do czynienia ze strategią czasu rzeczywistego, w której za fabułę odpowiadał autor wielu bestsellerów, Dale Brown.

W tym momencie nie wiemy niestety co THQ Nordic zrobi ze swoimi nowymi nabytkami. Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   06:58, 20.09.2018
THQ Nordic szaleje z kolejnymi zakupami Dumny Jeśli powierzyliby stworzenie nowej odsłony Alone in the Dark odpowiedniej ekipie, to mogło by wyjść coś ciekawego.
0 kudospetrucci109   @   08:18, 20.09.2018
Aline in the dark to kultowa seria. Bardzo lubiłem stare części tej gry. Niestety ostatnia (albo dwie ostatnie już nawet nie pamiętam) były tak fatalne, że nie dziwie się, że marka upadła.
0 kudosTheCerbis   @   13:59, 20.09.2018
Grałem tylko w ostatnią i była naprawdę słaba. Zapewne poprzedniki lepsze, więc przydałoby się porządne odświeżenie marki.
0 kudosMicMus123456789   @   22:22, 20.09.2018
THQ Nordic nadal szaleje z zakupami. Przynajmniej można być pewnym, że skoro kupili to coś z tym zrobią i to pewnie szybciej niż myślimy.