Alan Wake otrzyma nowy projekt, ale będzie to serial telewizyjny

Nie wiadomo nic o budżecie, aktorach czy miejscu akcji, ale Alan Wake, jako marka powróci w postaci serialu.

@ 12.09.2018, 19:48
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps3, xbox 360

W sieci pojawiły się bardzo interesujące informacje dotyczące marki Alan Wake, czyli przygodowej gry akcji utrzymanej w klimacie thrillera, który został wydany na konsolach Xboksie 360 i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych w 2010 roku.

Serwis informacyjny magazynu Variety donosi, iż studio Remedy Entertainment zdecydowało się na produkcję serialu opartego właśnie na historii pozbawionego weny pisarza, tytułowego Alana Wake'a! Napisanie scenariusza powierzono Peterowi Calloway'owi (stojącemu za m.in. Legion czy serial Pod Kopułą), zaś Sam Lake z Remedy będzie producentem wykonawczym całego projektu.

Sama rozgrywka w samym dziele była utrzymana w formie epizodycznej, dlatego też jego umiejscowienie w charakterystyce serialu nie powinno przysporzyć producentom większych problemów. Aktualnie trwają przygotowania do rozpoczęcia castingu na aktorów, którzy wcielą się w główne postacie. Sam Lake potwierdza też, że produkcja telewizyjna będzie łączyć wątki z sequelem, który również jest zaplanowany.

Aktualnie data premiery pierwszego sezonu nie została ujawniona. Najpewniej prace będą trwały do końca roku i pojawi się on w dystrybucji w 2019 lub 2020. Myślę jednak, że można być spokojnym o jakość adaptacji, skoro nad jego wyglądem pracują twórcy samej gry, a nie jak to miało miejsce w przypadku wszystkich ekranizacji gier - ludzie nie mający bladego pojęcia o marce.

Jak myślicie, kto byłby najlepiej pasował do roli popadającego w depresję pisarza?


Sprawdź także:

Alan Wake

Premiera: 16 lutego 2012
PC, PS3, XBOX 360

Alan Wake jest grą zrealizowaną w konwencji psychologicznego thrillera. Głównym bohaterem gry jest Alan Wake, który ma same problemy z życiem. Alan jest pisarzem, który p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   14:46, 13.09.2018
Ciekawe gdzie ten serial będzie można obejrzeć?
1 kudosTheCerbis   @   14:52, 13.09.2018
Co prawda już czytałem wcześniej gdzie indziej, ale przyznam, że nie wiem co o tym sądzić. Nie jestem pewny czy pomysł wypali, natomiast na kontynuację czekam od kiedy ukończyłem Alana.
Notabene mini seria odcinków była dość średnia, choć pełnoprawny serial to jednak co innego. Ciekaw jestem jak Sam Lake sprawdzi się jako producent wykonawczy.
1 kudosdabi132   @   18:11, 13.09.2018
Po co jakiś serial? Powinni się skupić na grze kontynuującej historię pisarza. Na pewno więcej ludzi by się nią zainteresowało niż serialem.