Fortnite jest bardzo popularne na Androidzie, mimo nieobecności w sklepie Google Play

Epic Games postanowiło opowiedzieć nam co nieco na temat ostatnio wydanej wersji Fortnite.

@ 07.09.2018, 21:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
mob, inne

Fortnite to obecnie jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Pierwotnie dostępna ona była na komputerach osobistych oraz czołowych konsolach poprzedniej i obecnej generacji, aby następnie trafić także do właścicieli urządzeń działających pod kontrolą systemów iOS oraz Android.

Mimo że wydanie dla Androida zadebiutowało jako ostatnie, cieszy się ono ogromną popularnością. Epic Games chwali się w ostatnich wypowiedziach, że zainteresowanie przedsięwzięciem na Androidzie jest tak duże, jak w przypadku systemu iOS - jest to o tyle interesujące, że Fortnite jest niedostępne w sklepie Google Play.

Na przechwałkach się oczywiście nie skończyło. Deweloperzy postanowili bowiem opowiedzieć nam co nieco na temat tego, jak dużym wyzwaniem jest tworzenie na Androida. System od Google jest znacznie bardziej skomplikowany niż w przypadku iOS ponieważ są różne jego wersje, inny sprzęt oraz odmienne akcesoria - wszystko to ma wpływ. Aby gra działała poprawnie, programiści z Epic przygotowali cztery profile renderingu Fortnite.

"Fortnite działa w porządku na dwuletnich telefonach, dobrze na rocznych, a świetnie na telefonach wydanych w tym roku. Wyobraźcie sobie jak będzie ono wyglądać na telefonach dostępnych od przyszłego roku", wyjaśnia studio.

Kończąc przypomnę, że na naszych łamach sprawdzić możecie wymagania sprzętowe komputerowej wersji Fortnite. Raportów graczy w naszej encyklopedii nie brakuje.


Sprawdź także:

Fortnite

Premiera: 25 lipca 2017
PC, PS3, XBOX 360, PS4, XBOX ONE, MOB, SWITCH

Fortnite to kolejna produkcja studia Epic Games, czyli twórców takich klasyków jak Unreal Tournament czy Gears of War. Projekt to pierwsza gra w historii, korzystająca z ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?