gamescom '18: Cykl Dark Souls jest definitywnie zakończony

Twórcy nie planują kolejnych odsłon serii Dark Souls.

@ 24.08.2018, 12:54
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

gamescom '18: Cykl Dark Souls jest definitywnie zakończony

Seria Dark Souls doczekała się trzech świetnych gier, a wcześniej posiadacze PlayStation 3 mieli okazję zagrać w angażujące Demon's Souls. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie doczekamy się w przyszłości kontynuacji wspomnianego cyklu, o czym ponownie informują jego twórcy.

"Chcemy robić wiele różnych gier i dostarczać świeżych doświadczeń. Nie planujemy tworzyć jedynie gier o ninja. Tak jak wspomniał Miyazaki [prezes From Software - dop. red.] we wcześniejszych wywiadach, także cykl Dark Souls jest ukończony" - wyjaśnia Yasuhiro Kitao, człowiek od komunikacji w From Software, w odpowiedzi na pytanie redaktora serwisu VG247.

Kitao wspomniał o "grach o ninja" z uwagi na fakt, że pytanie tyczyło bardziej tego, czy studio planuje reaktywować markę Tenchu. Wychodzi na to, że nie. Przy okazji PR-manager przypomniał zaś, że także na kolejne Soulsy nie ma sensu czekać, bo - przynajmniej w najbliższej przyszłości - studio planuje skupić się na innych projektach.

Najnowszy z nich to Sekiro: Shadows Die Twice, którą to grę prezentowano w akcji na gamescomie.


Sprawdź także:
Dark Souls III

Dark Souls III

Premiera: 12 kwietnia 2016
PC, PS4, XBOX ONE

Dark Souls III to kolejna odsłona słynnej serii, opracowanej przez studio From Software. Twórcy nie wprowadzają w niej żadnych rewolucyjnych zmian, pozostając przy sprawd...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosdabi132   @   18:31, 24.08.2018
I prawidłowo. Seria nie może ciągnąć się w nieskończoność. Lepiej dać sobie spokój kiedy nie ma się już pomysłów czy inspiracji, niż wymyślać i kombinować tylko po to by wyciągnąć jak najwięcej kasy na znanej marce. Świetnym tego przykładem jest seria Call of Duty lub też Assassin's Creed. Widać, że twórcy nie mają już sensownego pomysłu na nie, ale i tak wymyślają co raz bardziej pokręcone realia lub mechaniki porzucając to z czego dana marka była kiedyś znana, od jej korzeni.
0 kudosfebra1976   @   00:12, 25.08.2018
A mnie jest szkoda DS'ów, tak wiem że seria w końcu zaczęłaby pomału obumierać.
Nawet największy smakołyk w końcu się przeje, trudno .