gamescom '18: Twin Mirror – format epizodyczny i przybliżona data premiery

Studio Dontnod podczas targów Gamescom 2018 nie promuje jedynie Life is Strange 2. Ekipa podzieliła się także informacjami na temat swojego nowego dzieła, Twin Mirror.

@ 22.08.2018, 10:48
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
pc, ps4, xbox one

gamescom '18: Twin Mirror – format epizodyczny i przybliżona data premiery

Podczas E3 2018 studio Dontnod Entertainment, znane z takich tytułów jak seria Life is Strange, czy też wydany niedawno Vampyr, zapowiedziało swój kolejny projekt, czyli Twin Mirror. Głównym bohaterem gry będzie mężczyzna o imieniu Samuel, który budzi się w hotelowym pokoju w niepokojących okolicznościach i nie pamięta zupełnie niczego. 

Zadaniem gracza będzie odkrycie jego wspomnień i poskładanie ich w sensowną całość podczas rozgrywki toczonej na dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich to świat realny, gdzie eksplorujemy pewne amerykańskie miasteczko, natomiast druga to umysł naszego protagonisty. 

Z informacji podanych przez twórców wynika, że podczas rozgrywki w realnym świecie naszym zadaniem będzie pozyskanie wszelkich możliwych informacji na temat przeszłości Sam'a oraz tego, co właściwie się z nim dzieje. To jednak dopiero połowa sukcesu, gdyż zebrane wspomnienia i strzępki faktów będziemy mogli połączyć w lokacji zwanej „Mind Palace”, czyli w surrealistycznej miejscówce reprezentującej jego umysł. Tam naszego bohatera prześladuje złośliwe alter-ego, a mianowicie jegomość o imieniu The Double. 

Namiastkę powyższych ciekawostek możecie zobaczyć na nowym zwiastunie gry. Jak podają twórcy, Twin Mirror będzie wydawane w formacie epizodycznym, a w pierwszą część zagramy już na początku 2019 roku. 

Produkcja będzie dostępna na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?