Fortnite - studio Epic pracuje nad zmianami w matchmakingu osób korzystających z klawiatury i myszki

Chodzi o to, aby nie mieli oni przewagi nad graczami korzystającymi z kontrolerów.

@ 09.08.2018, 19:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Gracze spędzający swoje wolne chwile przy Fortnite od jakiegoś czasu narzekają na to, że matchmaking nie działa tak jak powinien, szczególnie na konsolach. Gra łączy bowiem ze sobą osoby korzystające z padów oraz te, które zdecydowały się na myszkę i klawiaturę.

Możliwość taka nie spodobała się grającym i postanowili oni zaprotestować na łamach portalu Reddit. Na reakcję deweloperów nie trzeba było długo czekać. Studio Epic Games zabrało głos w sprawie, wyjaśniając że matchmaking niebawem stanie się inteligentniejszy.

"Pracujemy nad technologią matchmakingu, mającą zadebiutować niebawem, która będzie łączyć w pary na podstawie wybranego akcesorium", wyjaśnił manager społeczności studia Epic.

Co to oznacza dla graczy? Ano to, że osoby, które wybrały klawiaturę i myszkę zamiast kontrolera będą walczyć tylko z graczami preferującymi ten sam sposób sterowania. Niestety nie wiadomo czy zmieni się też coś w przypadku PC i także na blaszakach peryferia będą wpływać na pojedynki.

Na koniec nadmienię, że jeśli gracie w Fortnite na PC, koniecznie sprawdźcie jego wymagania sprzętowe.


Sprawdź także:

Fortnite

Premiera: 25 lipca 2017
PC, PS3, XBOX 360, PS4, XBOX ONE, MOB, SWITCH

Fortnite to kolejna produkcja studia Epic Games, czyli twórców takich klasyków jak Unreal Tournament czy Gears of War. Projekt to pierwsza gra w historii, korzystająca z ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?