The Witcher: The Role-Playing Game - papierowe RPG od twórców Cyberpunka 2020 zadebiutuje w sierpniu

Po dwóch latach opóźnienia gra fabularna osadzona w uniwersum Wiedźmina została ukończona.

@ 17.07.2018, 16:49
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
inne

Już 2 sierpnia podczas konwentu GenCon w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje The Witcher: The Role-Playing Game. Gra fabularna oparta o uniwersum Wiedźmina zostanie początkowo udostępniona w ograniczonym nakładzie dla uczestników wspomnianego wydarzenia, lecz wszyscy chętni będą mogli nabyć wersję w formacie PDF.

Papierowe RPG osadzone w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego to wspólna inicjatywa studia CD Projekt RED oraz Talsorian Games, twórców gry Cyberpunk 2020. Pomysł narodził się podczas pierwszych spotkań Mike Pondmitha i warszawskiego dewelopera, podczas których konsultowano materiał dla Cyberpunka 2077.

CD Projekt RED zapytało o poradę, dotyczącą firmy, która mogłaby się podjąć stworzenia gry fabularnej w wiedźmińskim uniwersum. Okazało się, że projektem może zająć się syn Mike'a, Cody Pondmith, który jest wielkim fanem tego świata. Zebrał on odpowiednie materiały i przygotował zarys, który później ocenili REDzi. Przedsięwzięcie otrzymało zielone światło, a do stworzenia rozmaitych historii zaangażowano Lisę, żonę Mike Pondmitha, również pracującą w Talsorian Games.

System zaoferuje cztery rasy do wyboru: ludzi, elfy, krasnoludów oraz wiedźminów. Ponadto gracz będzie mógł skorzystać z dziewięciu klas postaci: barda, rzemieślnika, przestępcy, lekarza, maga, najemnika, kupca, kapłana oraz po raz kolejny, wiedźmina. Mechanika gry została oparta o system Fuzion, który stał u podstaw rozgrywki w Cyberpunk 2020.

The Witcher: The Role-Playing Game zadebiutuje w wersji angielskiej, w cenie 50 dolarów, lecz w ciągu dwunastu miesięcy wydawnictwo Copernicus Corporation przygotuje polskie wydanie. W dniu 26 lipca, o 2:30 czasu polskiego odbędzie się także sesja Q&A z twórcami. Poniżej prezentujemy oficjalną okładkę gry.


Sprawdź także:

Wiedźmin

Premiera: 25 października 2007
PC

Wiedźmin to pierwsze, naprawdę rozbudowane RPG zbudowane w całości w Kraju nad Wisłą. Produkcja oferuje nie tylko wciągający wątek fabularny, ale także świetną mechanikę ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   22:23, 17.07.2018
Wow. Jakbym grywał w papierowe RPG to z pewnością czekał bym na tą grę z niecierpliwością.