Studio Avalanche przejęte przez Nordisk Film

Deweloperzy mają zachować swobodę kreowania oraz obecny skład.

@ 03.06.2018, 12:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one

Jeśli graliście w cykl Just Cause to powinniście kojarzyć studio Avalanche, to ono było bowiem odpowiedzialne za jego powstanie. Dzięki niemu dostaliśmy również grę Mad Max, a już niebawem będziemy w stanie zagrać także w RAGE 2. Potencjał ekipy doceniła firma Nordisk Film, decydując się na jej zakup.

W zeszłym roku Nordisk Film nabyło akcje Avalanche warte ponad 10 milionów dolarów. Teraz dowiedzieliśmy się, że w ręce korporacji trafiły pozostałe akcje, a w rezultacie także wspomniane studio. Cała transakcja szacowana jest kwotę w okolicy 103 mln zielonych, choć szczegółów brak.

Wszyscy oczywiście zadowoleni są z wydarzenia. Szef Avalanche postanowił nawet podkreślić, że "To była po prostu właściwa oferta w odpowiednim czasie oraz od odpowiedniej firmy". Zaznaczył on również, że jego pracownicy nadal będą kreatywnie nieograniczeni, a nowy właściciel nie zamierza przeprowadzać żadnych istotnych zmian kadrowych.

O tym, czy przejęcie wyjdzie studiu na dobre przekonamy się niebawem. Póki co pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?